| 12faly56 a întrebat:

Imediat dupa revolutie erau doar citeva icoane facatoare de minuni in tara, astazi sint aproape in fiecare schit, manastire sau biserica.ce parereaveti despre aceasta explozie de minuni?

Răspuns Câştigător
| AlexeHellsing a răspuns:

În primul rând, după părerea mea nu există Icoane Făcătoare de Minuni. Toate câte se întâmplă pe pământ întru răspuns la rugăciunile noastre și întru ajutor la nevoințele noastre se întâmplă numai după rugăciuni cu înfocate în credință, fără urme de îndoială și cu lacrimi de tânguire la toate păcatele noastre. Așa orice icoană poate fi făcătoare de minuni.

5 răspunsuri:
| Xenya a răspuns:

Minciuni sfruntate majoritatea...

| Ichnat a răspuns:

Aduna banii creti...crestinilor! happy

| AndrrreaDeea a răspuns:

Nu exista atatea icoane facatoare de minuni precum spui tu, unuele doar se cred ca sunt facatoare de minuni.Dar ceea ce pot spune este faptul ca atunci cand te rogi si ai mai mare nevoie de Dumnezeu, acesta poate face minuni cu tine.

| HappyLittleBoozer a răspuns:

Omenirea s-a degradat atat de mult incat a ajuns sa se milogeasca in fata unor obiecte ca sa primeasca sanatate sau stiu eu ce alte minuni. Ei vad asta ca un fel de speranta. Atunci cand o sa vad ca doamna aia, Maria ce sta nestingherita intr-o poza, se intrupeaza in fata unui muritor si il vindeca de SIDA, atunci mai stam de vorba.

| 12faly56 explică (pentru HappyLittleBoozer):

Corect si eu as vrea sa vad asa ceva.