| Superior a întrebat:

Imi place razboiul,sa vad filme, jocuri cu razboi. Este ceva grav?

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Dacă întrebi din punct de vedere al lui Dumnezeu este grav, deoarece urăște violenta.Psalmul 11:5

| RAY a răspuns:

In vechiul testament sunt multe cazuri de violenta deci e ok

| T0T a răspuns:

Să vezi în Hellsing Ultimate nebunie cu războaie de parcă te simți și puțin vinovat că acțiunea de acolo te atrage, vorbind de anime.
Nu cred că e grav să îți placă acțiunea. În seriale mult mi-a plăcut acțiunea din Game of Thrones, niște războaie acolo care m-au făcut să mă simt fantastic și în același timp m-au ținut cu sufletul la gură. Nu cred că mai e ceva ce mi-a făcut asta înafară de Game of Thrones. Mai se apropie, măcar puțin, Vikings.

| Superior explică (pentru T0T):

Ma refer la razboaiele cu tankuri, arme, avioane happy

| vocea a răspuns:

Nu este grav si mie imi plac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nimic grav, si mie imi place, dar in realitate sigur nu mi-ar placea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, de ce ar fi? Doar sa ai grija sa nu te transforme intr-o fiinta violenta.

| Superior explică (pentru anonim_4396):

Hitler 2?happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

N-as zice, Hitler n-a fost un om rau si n-a omorat niciun evreu, Holocaustul a fost inventat de evrei ca sa denigreze nazismul.
https://m.youtube.com/watch?v=dsZ7STiyF-c
http://adevaratulholocaust.blogspot.ro/? m=1