| IoanieCriminalul a întrebat:

In ce an credeti ca se va termina razboiul dintre atei si crestini?

25 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Atunci cand va veni sfarsitul, desi pentru atei va fi cam greu. Vesnicia le este pecetluita.

| IoanieCriminalul explică (pentru EmaS):

Ce sfarsit? Moartea? Atunci o sa ne scapam de viata asta de 2 bani, deci nu vad de ce ar fi greu

| EmaS a răspuns (pentru IoanieCriminalul):

Din pacate pentru unii, moartea nu inseamna sfarsitul vietii ci trecerea la viata vesnica.Acolo vei merge in locul pe care ti l-ai pregatit in rai sau iad.

| IoanieCriminalul explică (pentru EmaS):

Tu du-te unde vrei eu prefer sa nu mai exist, doarece chiar daca ajung in rai (presupunem ca exista) nu-i vad rostul.Ce poti face acolo o vesinicie? Te plictisesti!

| EmaS a răspuns (pentru IoanieCriminalul):

Acolo este adevarata fericire, pace si bucurie.In schimb in iad este plansul si scrasnirea dintilor.

| IoanieCriminalul explică (pentru EmaS):

Eu nu vad ce fericire ar putea fi acolo.Bine ca nu exista asa ceva!

| IoanieCriminalul explică (pentru EmaS):

Tu crezi tot ce gasesti pe net?

| EmaS a răspuns (pentru IoanieCriminalul):

Numai daca este in conformitate cu Sfanta Scriptura.

| IoanieCriminalul explică (pentru EmaS):

Si cei aia sfanta crepatura?

| EmaS a răspuns (pentru IoanieCriminalul):

Rusinica! Nu asa am scris. Numai la prostii iti sta capul.

| IoanieCriminalul explică (pentru EmaS):

Cum ti-ai dat seama?

| EmaS a răspuns (pentru IoanieCriminalul):

Foarte greu, intr-adevar.

| MMihai a răspuns:

Termenul „ război", este mai mult decât nefericit

| Inferno a răspuns:

21 decembrie 2012.

| 4b a răspuns:

Amu, 2012, cica in sara astalaughing
Sanatatewinking

| KaterinkaBoy a răspuns:

Poate nu este tocmai un razboi.Sa ii zicem neintelegere....si,din pacate, nu cred ca se va sfarsii curand.

| RAY a răspuns:

Sunt doar scimburi de idei, dialoguri nu vad nici un razboi

| Mădă0611 a răspuns:

Ce razboi? Nici macar cearta nu e laughing

| EmaS a răspuns (pentru Mădă0611):

Doar dezbateri!

| Mădă0611 a răspuns (pentru EmaS):

Normal. Ar trebui sa ne multumim reciproc: noi va intarim credinta, voi ne treziti si mai tare/mult laughing, si toata lumea e fericita.
Multumesc! happy

| EmaS a răspuns (pentru Mădă0611):

Exact,ne ajutam si ne completam unii pe altii.

| reihiuke a răspuns:

Nu se poate termina. Este o lege obiectiva, aceasta a dualitatii. Cand un om afirma ceva, altul neaga. O jumatate de omenire afirma ceva, cealalta neaga. E o lege universala valabila la toate scarile. Trebuie sa faci eforturi serioase sa te mentii pe mijloc. Pentru ca gandirea noastra e obisnuita ori sa afirme, ori sa nege. Cat timp gandim doar in "0 si 1" nu se va sfarsi niciodata happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista vreun razboi?
Doar diferentele de pareri dintre noi nu pot fi numite razboi.

| sodobar a răspuns:

Cand se va adeverii ca Dumnezeu exista/nu exista