| OctavianDanielMaria a întrebat:

In ce limba vorbea Andrei cu dacii si romanii?

14 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Andrei era un taran analfabet, nu stia limbi straine. Iar asta ca Duhul Sfant i-ar fi dat acest dar: miracolele nu pot fi acceptate de istorici drept istorie reala. Lucru pe care ti-l poate confirma orice profesor de istorie, crestin sau nu.

| Mayhem666 a răspuns:

Cine e Andrei? Am si eu un vecin pe nume Andrei, de el e vorba? Daca da, ma duc sa il intreb.

| Nilsson a răspuns:

La ceva bun nu te duce și pe tine capul, numai să pui întrebări din astea toată ziua?

Răspuns utilizator avertizat
| sanboss a răspuns:

Conform fapte 2... erau multi natii de oamnii si prin Duhul sfant vorbeau lucruri minunate ale lui Dumnzeu in limba fiecaruia prezent acolo. Limba nu era o problema ( Duhul sfant lucra cu putere si atunci si astazi )

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

"Doar evreii existau pe Pamant." - sigur nu aberezi?

| KR0NSTADT a răspuns:

Portugheza braziliană.

Răspuns utilizator avertizat
| Rovana17 a răspuns:

In latina

Răspuns utilizator avertizat
| KR0NSTADT a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Erau colonie romană, cuceriți de romani, cu guvernator, cu monedă romană, tot tacâmul. Ce vroiai să vorbească în afară de limba maternă, poloneza?

| Constantln a răspuns:

Prin semne.Doar ca semnele lui Andrei si semnele tracilor nu erau chiar identice.
Dupa ce si-a luat bataie Andrei a plecat pe caile domnului.

Răspuns utilizator avertizat