| alexalx1234 a întrebat:

Într-o căsnicie, sexul protejat este păcat?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Orice cioban isi doreste sa aiba cat mai multe oite, deci din punctul de vedere al oierului e pacat ca oitele sa faca sex protejat, sa nu se inmulteasca si sa stea in calea prosperitatii pastorului.

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CostinAlamariu a răspuns:

Da

| CIaudiu a răspuns:

Este pacat de cei care au impresia ca este pacat sexul fara obligatii intre doua persoane.

| alexalx1234 explică:

Atunci de ce există plăcere în timpul actului?

| LupusDei1993 a răspuns:

Nu.

| h379m3973423 a răspuns:

Depinde.
Dacă vă simțiți iresponsabili în ce privește buna creștere a copilului, atunci nu-l faceți! Nu stricați viața unui om pentru că așa vi se pare vouă că zice religia sau pentru că pun ăia mai bătrâni(părinții/babele de pe uliță) presiune pe voi spunând încontinuu "păi și copilu'?"
E păcat în fața lui Dumnezeu să faceți un copil nefiind creștini și crescându-l de ajunge vai de capul lui.
E păcat în fața lui Dumnezeu să fiți niște adevărați creștini și să nu înmulțiți acea binecuvântare frecându-vă "protejat".

| Hutzy95 a răspuns:

De ce sa fie pacat?
e mai pacat sa faci copii multi si sa nu ai cu ce sa ii hranesti decat sa o faci protejat si sa ai 2 sau 3 copii dar sa ai cu ce sa ii hranesti si cu ce sa ii cresti.
Daca un preot iti spune ca e pacat sa faci sex protejat atunci spune-i acelui preot sa isi vada de treaba lui sau sa ajute el o familie cu 7-8 copii care traiesc de pe o zi pe alta. Sa vezi ce repede ii inchizi gura.