| PisicutzaCenusie a întrebat:

Intre sex si religie exista un mare gol, de ce?

6 răspunsuri:
| LegionarulRoman a răspuns:

Abstinenta si a nu fi ca un animal.

Răspuns utilizator avertizat
NOname
| NOname a răspuns:

Pentru că religia este de acord doar cu sexul pentru procreere, ca în cazul celorlalte animale, iar sexul din plăcere este renegat şi blamat, ceea ce contravine naturii umane.

| danutyqwe a răspuns:

Sexul e una din placerile vietii, daca vrei sa ajungi vreun sfant n'ai decat sa ramai virgin/a toata viata. Per total ca ateu nu pot sa-ti spun decat sa termini cu prostiile si sa te bucuri de viata cu tot ce ne ofera ea happy. O seara buna.

| kiv1990 a răspuns:

Depinde ce fel de sex. daca intre sot si sotie atunci nu

| stefan2104 a răspuns:

Nu exista chiar un asa mare gol precum crezi. Treaba-i foarte simpla: e pacat sa faci dragoste inainte de casatorie, si in timpul casatoriei daca e pentru placerea trupeasca, protejat, pentru a nu face copii. Nu e pacat atunci cand e facut dupa cununie si e facut pentru a da nastere de copii. de asemenea sunt si zile oprite acestui act, in care, de asemenea, indiferent de scop, e pacat. Nu inteleg unde e golul...