| R0R0 a întrebat:

Intrebare pentru atei:
De ce sunteti atei si cum ati ajuns sa fiti?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Ma bucur.Bate palmalaughing
Oricum practic Iisus e tot ceea ce conteaza.

127 răspunsuri:
| Inferno a răspuns (pentru R0R0):

Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru VelaJohnny):

"de pe internet pot fi false"... corect, de-aia trebuie sa fii atent la informatie, la cine o zice, la credibilitatea acelei persoane, la locul in care au fost publicate informatiile, etc.

"m-ai contrazis pe mine ca trinitatea e adevarata, si apoi l-ai contrazis pe ala ca trinitatea e falsa"... GRESIT. Pe tine te-am contrazis cand ai zis ca Isus este arhanghel iar pe el l-am contrazis cand a zis ca Isus si ta-su sunt de fapt aceeasi persoana. Esti incapabil sa intelegi un text? Mergi la scoala.

"in jur de 50 de ani a durat scrierea lor"... GRESIT. Scrierea lor a durat cateva sute de ani nu doar 50. Esti liber sa-mi prezinti sursa informatiilor tale.

"a fost un fel de jurnal al lui Moise"... repet, consensul istoricilor e ca Moise nu a existat.

DAR dupa cum am tot cerut de cateva comentarii incoace si vad ca faci tot posibilul sa eviti si sa tragi de timp, astept sa-mi prezinti dovezile cum ca moise chiar a existat si ca el a scris Tora.

De cateva comentarii incoace tu tot tragi de timp si schimbi subiectul. Zi mai bine ca nu poti sa prezinti dovezi. Nu are rost sa o arzi gen :

X - Am dovezi.
Y - Prezinta-le.
X - Pai le am.
Y - Ok, unde-s?
X - Pai dovedeste tu ca X sau Y.

Observi nivelul tau intelectual?

"Poza de la profilul de TPU spune ceva despre tine"... ia uimeste-ma, ce spune?

Deci... pentru a 100000000000000000000000000000000-a oara : PREZINTA DOVEZI CARE SA CONFIRME CA TORA A FOST OPERA LUI MOISE SI CA MOISE CHIAR A EXISTAT.

Uite o prezicere divina de la marele zeu Zambazulu : si acum o sa eviti sa aduci dovezi si o sa bagi diverse scuze penibile.

| R0R0 explică (pentru Inferno):

Nu cred ca te priveste. (nu imi e rusine cu varsta mea, dar nu vreau sa iti zic)

| Ben00 a răspuns (pentru Inferno):

Se pune cu tine, ditamai galiganu?

| Inferno a răspuns (pentru R0R0):

The United Nations Convention on the Rights of the Child defines child as "a human being below the age of 18 years unless under the law applicable to the child, majority is attained earlier".[

Răspuns utilizator avertizat
| halogen001 a răspuns:

Pentru ca nu traiesc in minciuna si fantezie si pentru ca gandesc.