| Tadeus21 a întrebat:

Intrebare pentru atei.De unde ştiţi că nu există Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| AlexeHellsing a răspuns:

Scuze, mi-a scăpat... A, da, cred că nu există fiindcă sunt mai orbi decât orbii, ei cred că ce nu se vede nu există. Dar nu voi înțelege niciodată de ce țin să ne împiedice și pe noi să vedem Lumina Preacurată a Sfintei Treimi.

57 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Din biblie.

| Tadeus21 explică (pentru monstrulet):

Cum adica din biblie?

| AlexeHellsing a răspuns (pentru monstrulet):

Hai lasămă, un ateu a studiat Biblia... Este incredibil. Întrebare, dacă nu crezi în Hristos, de ce ai citit Scriptura?

| Tadeus21 explică (pentru AlexeHellsing):

Ai dreptate.

| RAY a răspuns (pentru Tadeus21):

Hindusii cred in zeul lor de mii de ani deci exista?

| Tadeus21 explică (pentru RAY):

Dacă nu exista Dumnezeu de unde vin oamenii?

| RAY a răspuns (pentru Tadeus21):

Daca nu sti un lucru il bagam pe dumnezeu ca raspuns?
de ce ma intrebi pe mine tu stii totul, imi explici cei relativitatea gravitationala restransa?

| Tadeus21 explică (pentru RAY):

Si ce-ar trebui sa insemne asta?

| RAY a răspuns (pentru Tadeus21):

Esti greu de cap, nu ai spus ca dumnezeu exista ca multi cred in el, inseamna ca zeii tuturor exista, exista 35000 de zeii in india 1 mld de pers cred in zeii aia

| Tadeus21 explică (pentru RAY):

De unde stii asta?

| Tadeus21 explică (pentru RAY):

Ute crestinismul este cea mai mare grupare religioasa din lume:
http://www.antena3.ro/......48668.html

| Thunderstruck a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Iti garantez ca mai multi atei au studiat biblia, decat crestini. Majoritatea crestinilor sunt doar in acte, nu si cu sufletul.

| monstrulet a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Ma asteptam la o carte sf, dar a fost una din cele mai bune comedii.
Cum poti sa scrii cu diacritice si sa nu pui cratimi?

| AnonimDeOcazie a răspuns (pentru Tadeus21):

Creştinismul e împărţit în peste 20 de mii de secte. Mai întâi hotărâţi-vă odată şi-odată între voi care cum e zeul vostru, după veniţi şi atacaţi restul religiilor.

| hate1t4ll a răspuns:

Prea multi crestini inteligenti aici, deja simt cum ghiarele satanei sunt indepartate de lumina sfanta a acestor persoane.

Aceasta intrebare inutila si-ar fi aflat raspunsul in dex, si totusi, te voi ajuta:

ATEÍSM n. Concepție care respinge religia și existența oricărei divinități. /

| Inferno a răspuns:

Nu stiu.

| Tadeus21 explică (pentru Inferno):

Atunci crezi sau nu crezi?

| Inferno a răspuns (pentru Tadeus21):

Nu vreau sa cred, vreau sa stiu.

| Tadeus21 explică (pentru Inferno):

Atunci afla!

| RAY a răspuns (pentru Tadeus21):

Tu stii, de ce nu-i explici lui inferno cum de sti?

| Inferno a răspuns (pentru Tadeus21):

Asta incerc dragul meu, asta incerc.

| kamykaze88 a răspuns:

Deci nu-s Satanist nici ateu sunt politeist. pot sa raspund la intrebare?

| kamykaze88 a răspuns:

Deci:
1. Nu ai dat funda corect intrebarea era pentru cei ce nu cred in Dumnezeu nu? Sau cei ce cred da nu-l slujesc.
2. Exista o divinitate dar minciuna prezentata in bisericile "crestine". Ceea ce e prezentat acolo este o poveste veche de sute sau poate mii de ani preluata de uni si de altii si modificata pentru scopul si interesele conducatorilor acelor religii. Sper ca e bine ce am scris, sunt mahmur.

| RAY a răspuns:

De unde ştiţi că nu există zeus?
cand o sa-mi raspunzi o sasi raspund si eu la fel despre dumnezeu, dupa ratiunea mea este imposibil sa existe simplu din nimic nu rezulta nimic,nu-mi pasa de explicatie voastre ca e in alta dimensiune, ca e vesnic, orice lucru trebuie sa apara cumva, eu ma regasesc in stiinta o iubesc, o inteleg, o ador ca e minunata e prima iubire de care nu o sa ma despart niciodata, ea mi-a dat tehnologie, medicamente tot

| Tadeus21 explică (pentru RAY):

Pentru ca nimeni nu mai crede in zeus.

| RAY a răspuns (pentru Tadeus21):

Daca credea exista?

| AlexeHellsing a răspuns (pentru RAY):

Și viața cine ția dat-o, și să nu-mi spui că părinții părinților tăi au crezut în tehnologie. Iar după moarte nu cred că vei juca jocuri video, sau te vei uita la televizor.

| Tadeus21 explică (pentru RAY):

Nu dar dacă vrei sa nu crezi în Dumnezeu trebuie sa ignori faptul ca atât de multi oameni cred în dumnezeu.

| RAY a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Tie cine ti-a dat viata?

| RAY a răspuns (pentru Tadeus21):

5 miliarde de pers cred in altii zeii dublu fata de crestinii deci zeii aia exista?

| Tadeus21 explică (pentru RAY):

De unde stii ma rog frumos?

| RAY a răspuns (pentru Tadeus21):

Daca din 7 mld de pers doar 2 sunt crestine gandirea e grea nu-i asa?

| Tadeus21 explică (pentru RAY):

Dar de unde stii?

| AlexeHellsing a răspuns (pentru RAY):

Cine ți-a dat-o și ție. Cum sunt sigur că n-am venit de pe un cd, am primit-o de la Dumnezeu : Tatăl, Fiul și Duhul Sfânt.

| AlexeHellsing a răspuns (pentru RAY):

Tu i-ai numărat?

| WhatheWow a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Mie mi-a dat-o mama?; si apropo de unde sti tu ca nu exista extraterestri? Voi cu religia aveti ceva probleme nu cu credinta!

| AxyTM a răspuns (pentru RAY):

Conteaza asa de mult numarul?

| RAY a răspuns (pentru AxyTM):

Era un exemplu

| AlexeHellsing a răspuns (pentru WhatheWow):

Scriptura spune că... mai bine zis nu spune nimic de extractereștrii. Noi trebuie să dăm crezare Sfintei Scripturi, ea ne arată cum să ne hrănim mai presus de trup. Noi avem probleme cu credința pentru că veniți voi în calea noastră cu alte religii false sau fără.

| WhatheWow a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Vezi exact ce ti-am spus Sfinta Scriptura sau Biblia este religia; aici este problema voastra!

| AlexeHellsing a răspuns:

Mă bucur că pe tot siteul acesta mai găsesc ortodocși...

| Tadeus21 explică (pentru AlexeHellsing):

Tu stii ca nu sunt ortodox.

| RAY a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Cine va impiedica? ateii va impiedica sa faceti ce spune isus? de ce minti?

| KingSize a răspuns (pentru Tadeus21):

Crezi ca ne intereseaza pe noi ce esti tu si in cine crezi?

| Tadeus21 explică (pentru KingSize):

Daca nu te interezeaza nu ma baga in seama.

| KingSize a răspuns (pentru Tadeus21):

Si de chestia cu D-zeu. daca Mos Craciun nu exista el de ce ar exista?

Răspuns utilizator avertizat
| AlexeHellsing a răspuns (pentru Tadeus21):

Scuze, mi-a scăpat... A, da, cred că nu există fiindcă sunt mai orbi decât orbii, ei cred că ce nu se vede nu există. Dar nu voi înțelege niciodată de ce țin să ne împiedice și pe noi să vedem Lumina Preacurată a Sfintei Treimi.

| AnonimDeOcazie a răspuns:

Tu vii cu o afirmaţie penibilă şi de necrezut şi tot eu trebuie să ţi-o demonstrez?
Demonstrează că n-ai c*c*t de unicorn în creier şi-ţi voi demonstra că nu există Dumnezeu.

| Tadeus21 explică:

Intrebarea asta e si pentru satanisti.

| Tadeus21 explică:

Cei mai multi sunt crestini!

| RAY a răspuns (pentru Tadeus21):

Ma omule crestinii ca religie da, dar mai sunt 5 mld de pers de alte religii mari

| GreatScott a răspuns:

Zeus..Poseidon.Ares,.Hades..Hera,Hestia,Demetra,Ares,Hefaistos,Hermes,Apollo,Artemis,Afrodita..De unde stiti voi credinciosilor ca nu exista acesti zei..ca numai dumnezeul vostru. ceilalti zei din India...de Alah? ..pana mea..Biserica va minte in fata...si platiti ca sa traiasca popa..sa manance multa mancare..sa se plimbe cu mertane..bmw-uri..audi.

| ACboxeur a răspuns:

Dar tu de unde stii ca nu exista Spiderman sau Batman?

| Tadeus21 explică (pentru ACboxeur):

| mrcreeper525 a răspuns:

Daca tot credeti ca nu exista Dumnezeu, credeti ca nu exista nici iad, asa ca sariti de pe un bloc si vedeti ce se intampla

| Jesyca a răspuns:

Dar eu cred in Dumnezeu cine a spus ca nu exista sa aiba numai ghinion...