| anonim_4396 a întrebat:

Iudaism?
Islam?
Crestinism?
Care detine adevarul?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Adevăr absolut nu există, și nici nu este o portocală, să fie deținut de cineva. Adevărul este un proces.

| Magie2525 a răspuns:

Eu sunt sigur că toate deți o parte din adevăr.

| IntrebatorulDavid a răspuns:

Islaminstul a fost inventat de Mohamed cand era el mai fumat. Iudaismul, a fost o religie pregatitoare pentru venirea Lui Hristos, dar care a luat o cale gresita cand l-a rastignit pe Fiul Lui Dumnezeu.
Crestinismul este religia cea mai dreapta, fiindca il are in centru pe Hristos Cel ce s-a rastignit pentru noi, s-a jertfit pentru noi spre iertarea pacatelor. Consider de asemenea si ca numeroasele minuni confirma autenticitatea crestinismului ortodox.

| RAY a răspuns (pentru IntrebatorulDavid):

Habar nu ai de istorie, islamul a aparut dupa moartea lui iisus