| OctavianDanielMaria a întrebat:

Iisus nu avea cum sa invie. Asta dupa Biblie. Ce parere aveti?

17 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Acolo se refera la mersul general al lucrurilor.Si in Vechiul Testament Elisie l-a inviat pe fiul Sunamitei( 2 Regi 4 32-35) Iisus invie fiul vaduvei din Nain, pe fiica lui Iair, pe Lazar iar Pavel pe Eutih.

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu e din burta e din Biblie.Invierea fiului Sunamitei prin Elisei e din Vechiul Testament.

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Eu il cred pe apostolul Ioan care zice ca El a fost de fata si cand a fost ucis Iisus si cand Toma si ceilalti au putut atinge trupul inviat al Mantuitorului.

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da, Evanghelia dupa Ioan plus cele 3 epistole

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Petru s-a intors si a vazut venind dupa ei pe ucenicul pe care il iubea Iisus. ucenicul acesta este cel ce adevereste aceste lucruri si care le-a scris/ Ioan 21/20, 24
Daca crezi ca autorul Evangheliei dupa Ioan minte, e alegerea ta.

Răspuns utilizator avertizat
| Antisistem11 a răspuns:

Versetul?

Răspuns utilizator avertizat
| Antisistem11 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Bănuiesc că autorii nt nu știau de acele pasaje.ei știau doar de presupusele profeții din isaia.

| MarianGeorgeBumpy a răspuns:

De ce nu?

| MarianGeorgeBumpy a răspuns:

In universul asta orice e posibil: dintr-o explozie big bang sa apara o maimuta si apoi un om. De ce n-ar putea sa invieze si un om?