| capitanul18 a întrebat:

Ce parere aveți despre biblie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Religia este capodopera artei de a dresa animalele, deoarece dresează oamenii cum să gândească."
- Arthur Schopenhauer

17 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Foarte buna, sunt convinsa ca e cartea Creatorului universului, e cartea dupa care imi ghidez viata.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Părerea poetului Mihai Codreanu. Pioasele minciuni, spune el într-o poezie.

| halogen001 a răspuns:

E o o colectie de povesti primitive, puerile, absurde si false scrise de oameni necinstiti pentru prostirea naivilor creduli si nestiutori.

| Werrich a răspuns:

„Întrebați-vă adesea care va sunt prioritățile, asigurați-vă că Dumnezeu este întotdeauna prima".
- Louis Pasteur

"Putina stiinta te indeparteaza de Dumnezeu dar multa stiinta te apropie de EL"
- Louis Pasteur

"Considerăm că Scripturile lui Dumnezeu sunt cea mai sublimă filozofie."
- Sir Isaac Newton

| badpanda a răspuns (pentru Werrich):

Pasteur i-a furat teoria lui Bechamp, a fost doar un impostor si un geniu escroc.
Un adevarat credincios.

| anonim_4396 a răspuns (pentru badpanda):

Da, si elvetienii i-au furat teoria lui Paulescu.

| doctorandus a răspuns (pentru Werrich):

Sir Isaac Newton a fost un mare credincios. Adevărat. Atât că a fost un eretic anti-trinitarian. Dacă el a fost creștin, înseamnă că și Martorii lui Iehova sunt creștini. De fapt, nici măcar Martorii lui Iehova nu l-ar recunoaște pe el drept creștin, pentru că a fost ocultist.

| Panamax a răspuns:

Prostimea trebuie cumva controlata.
O biblie, un razboi, un terorist, un virus, un pumn in gura Mass mediei libere.

| Irinel15123532 a răspuns:

Biblia este cuvantul Lui Dumnezeu, adevarul, si ea deranjeaza societatea pentru ca se opune societatii prin faptul ca spune ''sa nu minti, sa nu furi, sa nu injuri, sa nu curvesti, sa nu ucizi, sa iti iubesti aproapele si dusmanii''

Iar oamenii nu vor sa asculte de ea, din mandrie.

| RAY a răspuns (pentru Irinel15123532):

Cum omule sa se opuna societati daca 99% sunt crestini

| Irinel15123532 a răspuns (pentru RAY):

Cu numele.

| RAY a răspuns (pentru Irinel15123532):

Numi pasa cu ce sunt si asa sunteti 32000 de confensiuni crestine, distrugeți culturi si va impuneti religia, cei mai rai oameni din istorie au fost creștini, peste tot au adaus haos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O Carte vie. O comoară. Glasul Lui Dumnezeu pe pământ.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si Dumnezeu nu mai stie cand si.a dat nastere creatiei? Ca in Biblie scrie ca Pamantul are 6000 de ani iar in realitate are de fapt aproape 5 miliarde de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e că e "cartea cărtilor", o carte pe care orice om ar trebuie s-o citească măcar o singură dată.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Asta bună dacă nu este înțeleasă greșit.

| Teffan a răspuns:

O carte exceptionala si foarte importanta in istoria umanitatii.Consider ca trebuie citita de oricine care se pretinde a fi interesat de cultura.