| mayk112232 a întrebat:

La cate probleme am imi vine sa iau pistolu sa ma impusc ' dar ma gindesc ca ma duc pe mina lu satana si ce fac ma omor ca prostu altii sa traieasca si eu sa mor. Doamne ai grija de sufletul meu si nu-l lasa in mina satanei

14 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Suna la 112 si spune acolo pasul. Nu glumesc.

| RAY a răspuns:

Dar de unde arma man ca sunt interzise sa le folosesti, vrei sa te condamna dna la puscarie in viata de apoi? un om cu astfel de ganduri nu scrie asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai fost platit sa trollezi site-ul?

| Elide a răspuns:

E rost are să te omori nici nu știi ce va fi dincolo, îmi dau seama că uneori îți vine să și blestemi ziua când te.ai născut de toată răutatea asta care este pe Pământ și toată viteza asta după bani,dar bucura te pentru ce ai și ai credință în El că doar Creatorul are grija de sufletul tau El te.a ales ți.a dat o șansă la viață,gândește.te că mor o grămadă de copii amărâți care nu au ce mamca,bolnavi de cancer. Bucura.te că Domnul te.a fa ut sănătos și crede că și el crede in tine,gândește.te că" săptămâna"asta Iisus a fost batjocorit, hulit, scuipat, bătut de" câinii "după Pământ răstignit omorât cu sânge rece pentru că făcea un bine omenirii pentru că învia și vindeca oameni pentru că îți dădea încredere că vei fii înviat în viața veșnică împreună cu el de aia a fost omorât cum mă nu urasti, aceia și cei din zilele noastre nu se pot numii oameni închinători la idoli trufași criminali hoți Dumnezeu să aibă grijă de toți mai zic unii că A făcut atâtea crime Creatorul in Biblie bine a făcut trebuia să termine cu omul după Pământul acesta frumos să rămână doar animalele nevinovate păsările cerului, omul distruge acest pământ și nu da doi bani pe el că este dat de la Creator..Trist.

| Neverrrrrr a răspuns (pentru Elide):

Sa ii multumim divinitatii ca suntem sanatosi(indiferent de fapte) nu? si sa ii multumim si pentru oamenii care mor de foame in ziua de azi(indiferent de fapte). Daca azi incep sa am halucinatii si le ordon oamenilor cum a facut jesus acum 2000 de ani, ma trezesc si eu rastignit.Iar peste alte cateva milenii, se repeta povestea.

| RAY a răspuns (pentru Elide):

Acei copii omorati din egipt reprezentau rautatea?

| Elide a răspuns (pentru Neverrrrrr):

Da pentru că omu si.o face cu mana lui deoarece eltilete și miliardarii lumii încearcă să ne extermine cu mâncarea după piața cu atâtea chimicale in alimente să reducă din populația lumii dar asta cum ți de pare e drept să ne omoare cu zile?

| Elide a răspuns (pentru RAY):

Nu dar Faraonul i.a înrobit pe poporul lui Israel îi țineau sclavi si gândește te la încăpățânarea Faraonului de a nu i lasă la plece de.acolo și Dumnezeu a trimis mai multe incercari pentru Faraon sa-i scoată și tot nu voia să le dea drumul.

| RAY a răspuns (pentru Elide):

Ce vina aveau copii aia ca faraonul nu le-a dat drumul sa plece de acolo, desi dovezi istorice privind evenimentul nu exista nici macar rabini nu cred in asa ceva, niciodata egiptul nu a tinut vreun popor in sclavie si in plus le trata civilizat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elide):

Da si poporul lui israel sunt superiori noua, cred ca ori esti evreoaica, ori esti sclava evreilor, poporul lui israel sunt mai bolnavi decat sobolanii. Sunt toti niste criminali care si-au impus falsul dumnezeu cu forta.

| Elide a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai de unde sa știi că Dumnezeu nu există și habar nu.ai de unde știi tu că și.au impus pe Dumnezeu cu forta? laughing laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elide):

Exista Dumnezeu, dar in niciun caz iehova. Si uita-te in istorie, nu stii pic de istorie, mai exact in Inchizitie. Si citeste-ti si biblia cu mintea deschisa, sunt sute de versete biblice care arata ca iehova si nazarineanul sunt 2 sarlatani criminali.

| Elide a răspuns (pentru anonim_4396):

Spune Biblia că vor veni multi in numele Mântuitorul nostru Iisus și va spune că eu sunt hristosul dar sa nu credeți și tu ai o problema grava, esti un antihrist mic

Răspuns utilizator avertizat