| Toluk19 a întrebat:

Leac exista la orce boala in Numele Lui Iisus! Mai ales cele intimplate cu Ioan Gabor!
Minunile au fost mai mari in spital, pentru ca Dumnezeu a vrut s-a arate ca EL poate totul si vindeca totul!
Ateii au vazut cele intimplate si strigau > Cred ca este Dumnezeu

12 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Ce la om e cu neputinta la Dumnezeu e cu putinta!
Dumnezeu si ne da semne si face minuni dar oamenii nu vor sa vada caci ei vor dovezi "logice" pentru ca omul are mintea atat de limitata unii chiar o au de copii de gradinita incat si_L imagineaza pe Dumnezeu ca pe un om>
Pe cand Dumnezeu nu este om
Dumnezeu a facut si inca face de ras stiinta nimeni nu se poate compara la inteligenta si intelepciune cu Dumnezeu!
http://www.youtube.com/watch?v=KQ5jWDovN1A

| Wehrmacht a răspuns:

Daca asi fi medic teasi cauta si omori in cele mai mari chinuri.Voi nu realizati ce spuneti. Oamenii aia se chinuie sa faca bine niste cretini si dupa ce reusesc aia tot lu' dz ii multumesc.

| trolololo a răspuns (pentru Wehrmacht):

Adevarat, medicii nu dorm nopțile sa nu greșească și pacienții ii mulțumesc lui Dumnezeu. Nenea asta e baptist, mai nebun decât ortodocșii.

| muffy1 a răspuns:

Asa e.incep sa cred, ma intorc la credinta.
credinta ca esti total incorect, un site scris cu picioarele nu arata deloc ce s-a intamplat, si eu pot scrie articole in care omit o gramada de lucruri ca sa para ca am dreptate, de vii cu articole din jurnale medicale, sti isunt si in Romania, in care se arata faptul lca doctorii nu isi pot explica, ca doctorii nu au putut face nimic, plus cum a raspuns trolololo, cum de numa pe picioare avea arsuri si restul corpului de a fost scufundat la 3 metri nu avea nimic? asta e un miracol mai mare, deci de arati opinii medicale adevarate, ca apropo sunt medic, si la faza asta miros bullshitu de la distanta, te cred, asa, un site crestin care arata numai ce vrea ca sa converteasca oameni ce nu se documenteaza nu imi dovedeste nimic.
si sa zicem ca a fost, chiar e miracol, e inexplicabil, wow, praise hesus, de ce ar trebui sa vad iubirea lui dzeu? ca a ajutat pe unu si lasa pe altii mai inocenti ca el sa traiasca? ai fost vreodata la spitalul de oncologie pentru copii din cluj? e plin de iubirea lui dzeu cand vezi copii aia murind de leucemie, sau milioanele de oameni de pe planeta inca tineri care mor in spitale de diverse boli, unde sunt miracolele pentru ei? e loz in plic? dzeu trage la sorti, da cu zaru, joaca bambilici si alege cine traieste si cine moare in chinuri ca nu merita sa fie si restul salvati? nu mai baga rahatu sub pres si veni cu propaganda despre iubirea si puterea zeului tau in timp ce ignori suferinta prin care trec miliarde de oameni de pe pamant ca aia nu coincide, si da rau la imaginea pe care vrei sa o creezi.

| trolololo a răspuns:

M-am oprit din citit după nici
primul rând. De ce? Pentru ca a căzut într-un bazin cu apa clocotita și soda caustica, s-a scufundat la 3 metri adâncime și are probleme doar la picioare. Aiurea.

| EmaS a răspuns (pentru trolololo):

Tot ceea ce spune acest frate este adevarat.Eu impreuna cu sotul meu l-am vizitat pe acest frate la Oradea si ne-a povestit cu lux de amanunte toate experientele pe care le-a avut cu Dumnezeu.

| trolololo a răspuns (pentru EmaS):

Si eu l-am văzut pe Dumnezeu am vorbit cu el dar nimeni nu ma crede, tu ma crezi?

| Toluk19 explică (pentru trolololo):

Uite la video mai bine persoana spune totul!
Pai adincimea maxima a bazinului era de 3 metri da apa era doar pina la picioare! Gabor spune ca totul a fost pregatit de Dumnezeu!

| trolololo a răspuns (pentru Toluk19):

Sau a avut noroc, dacă se poate spune asa, bazinul era descoperit, deci dumnezeu asta la aruncat în bazin și apoi l-a scos, fascinant.

| doctorandus a răspuns:

Arata-mi si mie un amputat care s-a rugat la Dumnezeu si si-a primit inapoi mana sau piciorul.

| maiAm8conturi a răspuns:

"Bineinteles atei vor spune ca e propaganda ca numa asta ei pot spune!"
Si tu poti spune ca e doar o minune, pentru ca n-ai depasit perioada vietii de maturizare, acea perioada in care inca mai ai prieteni imaginari.
Si eu eram intr-o cursa locala unde soferul a evitat milimetric un tir incarcat cu brazi, cu un betivan la volan.I-am multumit soferului care a evitat catastrofa, evident, ce rost avea sa fiu un ignorant.I-am multumit ca nu era un visator si nu si-a imaginat tirul ca fiind carul sf.Ilie...
Da imi place de Dumnezeul asta la care va inchinati, va scoate-va baga in cianuri acizi, parca nu putea evita de la inceput o catastrofa.
"Fericiti cei labili psihic, ca de pe urma lor traiesc baietii destepti din sistemul bisericesc." Amin!