| Superior a întrebat:

Lumea e condusa astazi de evreii care nu l-au acceptat pe Iisus ca mesia?

11 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ceea ce se numeste teorie paranoida a conspiratiei.

| RAY a răspuns:

Lumea e condusa de cei care au banii, biserica catolica are la bogati de ar putea face saracia sa dispara, ce spui de asta? biserica ortodoxa ar putea sa faca la fel in Romania sau macar catevasăitale, dar nu ca lacomia de banii e mare

| Sn4k3 a răspuns:

Logic.

| Superior explică (pentru Sn4k3):

Ai spus-o sarcastic, nu-i asa?

| SG1995 a răspuns:

Nu, lumea de azi e condusă de tipi inteligenți care fac bani pe spatele proștiilor.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Si daca il acceptau, nu ar mai fi putut conduce lumea?

| Mclaren12 a răspuns:

Este condusa probabil de urmasii evreilor care l-au inventat pe cristos.

| Mircea08 a răspuns:

Lumea poate fi condusa de un om, o institutie, dar nu de o jumatate de popor - reformuleaza te rog

| Superior explică (pentru Mircea08):

Iar acei evrei fac parte din acele institutii/sunt acei oameni care conduc sau mai plauzibil, cei de la putere sunt marionetele iar ei papusarii.

| Mircea08 a răspuns (pentru Superior):

Inteleg, dar nu stii foarte exact daca acei evrei care conduc lumea sunt taman cei care nu cred in Iisus.

| Theo94 a răspuns:

Ar putea exista o clasa conducatoare ascunsa, dar nu cred ca ar fi formata 100% dintr-o etnie.