| anonim_4396 a întrebat:

Mă acum sincer vreau să te întreb, tu de ce crezi în Dumnezeu?

22 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Sprijin Psihic.

| UnleashedPsycho a răspuns:

Eu cred în Flying Spaghetti Monster!

| danay72 a răspuns:

Pentru ca am facut cercetari, atat laice cat si biblice, care m-au convins ca exista.

| Thunderstruck a răspuns:

Deci pentru ca esti atat de prost sa nu intelegi stiinta inseamna ca Dumnezeu exista? Nu tata.

| 4b a răspuns:

Nu este logic sa tagaduim existenta lui Dumnezeu pentru faptul ca nu-L putem intelege...
Sanatatewinking

| tudus a răspuns:

Nu pot saa spun de ce cred pin cuvinte logice eu doar il simt ca este in inima mea de cand este in inima mea eu m-am schimbat ma simt altfel mai fericit mai bun il simt si daca pe cineva il doare nu poate sa dovedeasca ca il doare decat tipand asa si eu

| RAY a răspuns:

Amuzante raspunsuri

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Doar ca S-a rastignit pentru mine

| dragos9234 a răspuns:

Mai bine taci tu.
Eu nu dau nici un raspuns gresit

| dragos9234 a răspuns:

Un pacatos ca mine stie mult mai multe decat un crestin ca tine.

| dragos9234 a răspuns:

Putem sa ne mai contrazicem cateva zile...

| Narfundo a răspuns:

Mi-ai trezit dorinta de a pune diverse intrebari legate de homosexuali.Prin simpla ta prezenta.Sunt sigur ca am sa te gasesc pe acolo

| CannbalCorpse a răspuns:

Cati oameni indoctrinati pe aici.happy
Majoritatea cred in Dumnezeu ca asa au fost invatati din copilarie si indoctrinarea din scolii etc.

| kira30 a răspuns:

Cred in Dumnezeu pentru ca :
- exista
-ii simt prezenta aproape de mine
-mi-a raspuns la rugciuni.
-Biblia ESTE CUVANTUL ADEVARAT AL LUI DUMNEZEU
-L-am primit in inima mea.

| IulianDornianu61 a răspuns:

Daca nu ar fi sfantul mare muc cel mic DUMNEZEU tu nu ai avea par la puta.

| Liviu4you a răspuns:

Ce argumente logice dau unii: "Cred in dumnezeu pentru ca exista" laughing Eu cred ca voi, crestinopatii, existati ca sa credeti.

| Papillon09 a răspuns:

Pai, nu am nici un motiv ca sa nu cred. laughing

| dragos9234 a răspuns (pentru Papillon09):

Adevarul nu este un motiv suficient de bun?

| Papillon09 a răspuns (pentru dragos9234):

Pai tocmai adevarul ma face sa cred in Dumnezeu. happy

| dragos9234 a răspuns (pentru Papillon09):

Adevarul tau este gresit!

| Papillon09 a răspuns (pentru dragos9234):

Iti dai seama ca acelasi lucru il pot spune si eu despre tine, si asa ne-am contrazice la infinit, in zadar, fara nici un rost. Este normal ca toti sa credem ca detinem adevarul, tu crezi ca adevarul tau este adevaratul adevar, iar eu cred ca adevarul este cel pe care il consider eu adevar. happy

| XanthiaSin a răspuns:

Intai zi-mi de ce ar trebui sa cred si apoi iti spun de ce nu credwinking