| RAY a întrebat:

Majoritatea intrebarilor de pe categoria religie sunt afirmati sau intrebari care nu necesita raspunsuri raspunsul find in intrebare

in seara asta voi adauga o intrebare si eu ca sa fiu in trend
la 21 septembrie 1995, in India, cand un pelerin s-a dus dimineata sa se roage la o moschee din sudul New Delhi. Acesta avea un bol cu lapte adus ofranda zeului Ganesha. Cica ar fi dus o lingura de lapte simbolic spre gura statuii zeului Ganesha si aceasta s-a golit miraculos. Vestea s-a dus tun, si pana dupa-amiaza deja o multime de oameni invadasera templele hinduse din toata India si dadeau lapte sa bea la statuile zeice si chipurile, chiar disparea laptele.

in concluzie zeul asta exista deci cine e de acord cu mine i dau funda si cine nu e de acord i dau voturi negative

26 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

"cine e de acord cu mine i dau funda si cine nu e de acord i dau voturi negative" =))
Inselaciune diavoleasca, numai incoanele, statuile, oasele si lemnele crestinilor au voie sa planga [apa din canalizare :)) http://stirileprotv.ro/......estin.html spatiu]

| Dumniezău a răspuns (pentru Mădă0611):

Si mai zic ca-s minuni laughing.O minune in care apa din WC curge pe o statuie.Mari minuni mai face dumnezeu asta.laughing

| Lizzu a răspuns:

"in concluzie zeul asta exista deci cine e de acord cu mine i dau funda si cine nu e de acord i dau voturi negative "

---esti un dumnezeu laughing

| RAY explică (pentru Lizzu):

Pai asa e aici la categoria asta,o pierdere toatala de timp oamenii cu gandiri fixe,minti inchise,care tot ce vor e sasi promoveze convingerile, nu accepta diversitatea, libera gandire, desigur nu toti majoritatea, tu esti liber cugetatoare cea ce este fb ma bucur

| Lizzu a răspuns:

Ce statui care beau lapte?
Nu cred o iota big grin tot ce vor e sa-si faca si ei publicitate la turisti happy si am citit ca in gura statuii exista un furtunas care trage aerul iar cand apropie lingura cu lapte, il absoarbe.

| greyhound a răspuns:

Aceeasi Marie bla bla bla

| Seby90 a răspuns:

Dovezi.

Intr-un final o fi fost vreun alcoolic caruia ii tremura mana, si deh... a dat laptele pe jos.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

O seama de cuvinte din letopisetul lui Satan, ca doar astea sunt mai usor de plasat si de colorat, decat sa promovezi Adevarul,,.Dar Biblia este lumina pentru piciorul omului care are frica de Dumnezeu si in acelasi timp il si iubeste. Ea (Biblia ) tine scris adevarul in paginile ei, de exemplu : Satan se v-a preface in inger de lumina si-i v-a amagi pe multi, ca sa creada ca el este adevaratul Dumnezeu,, si iata cat de harnic si perseverent este, si se bucura de un succes extra. Cu cata placere poate el sa ranjasca la Dumnezeu si sa-i zica :-iata fii tai fac voia mea! ce onoare le da Satan, mai intai ii atrage, apoi ii ataca cu succes, iata rezultatul gandirii lumii lui Satan. Cat de mandri pot sa fie cei ce il ignora pe cel ce i-a creat, si le purifica aerul in fiecare clipa, ca sa poata respira.

| ErrorFound a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Deci.(purifica aerul in fiecare clipa)... Dumnezeu e o planta!

| PorumbRodica1965 a răspuns (pentru ErrorFound):

Nu ai inteles, de la D-zeu pana la actiunea plantei nu este nici o distanta, dar de la el pana la inima omului necredincios este, ceva, ce crezi,? Nu ai auzit, ca noi nu avem de luptat impotriva carnii, ci impotriva, ce contamineaza mintea si inima omului neascultator de cel ce l-a creat.

| ErrorFound a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Ma doare in pix si am luat la misto ideea. Cred ca singurul lucru de care te protejeaza Dumnezeu e mintea.

| PorumbRodica1965 a răspuns (pentru ErrorFound):

Nu stiu cat de sanatoasa e ideea cu pixul tau, dar vad ca s-a scos ceea ce ti-am scos in evidenta :_lupta inpotriva autoritatii aerului ce sta in fii neascultarii... aceasta autoritate te exploateaza, si te indeamna sa iei in deradere, adevarul, dar cred da nu intotdeauna ai gandit la fel. dar ce sa facem oamenii se mai schimba, de voie, de nevoie, daca le merge prea bine, au uitat, ce erau odata, nu au nevoie de adevar, prefera minciuna, hazardul, mandria, totul pana la un moment dat, poate cand se vor trezi, sa le fie tarziu...

| ErrorFound a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

A deci tu consideri ca a fi impotriva lui Dumnezeu(sau a oricarei religii) e rau? Crezi ce vrei draga mea dar eu m-am trezit cand a trebuit.

| PorumbRodica1965 a răspuns (pentru ErrorFound):

Se vede, Pomul bun, se cunoaste dupa roade...

| LordBolton a răspuns:

Sunt de acord funda?hee hee eu am vazut o minune un trabant a prin 50 de km/h minune nu?

| Nicoleta a răspuns:

Atunci ce zeu face sa dispara bani in mod miraculos din bugetul statului?
Sau ce zeu face sa apara sau sa dispara voturi in mod miraculos la alegeri?
laughing)

| Maxim96 a răspuns:

Inselaciune,este unul Dumnezeu adevarat.

| BlackSulphur a răspuns:

Got milk?

| Scarbo a răspuns:

Asta e o gluma nu? De iluziile lui Dynamo ce zici? Dar oricum stiu ca este o gluma..., banuiesc ca acel lapte era cumva aspirat nu-i asa? Inauntrul gurii acelei statui putea fi implantat un aspirator minuscult, iar in acest fel laptele disparea, mai ales nu are cum sa existe un zeu jumatate om jumatate elefant, povestea cu dzeu e mai credibila, macar el arata a om.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

laughing Seaca faza.
Nici eu nu sunt de acord cu cei care afirma cand vine vorba despre Dumnezeu, indiferent de religia de care apartin(consider ateismul o religie).

| Mikhtarian a răspuns:

Ma amuza ultima parte, dar tare rau.
Da-mi negativ, sa vad ce se intampla.
Eu nu, nu cred in zeul Ganesha, ci cred in Iisus.

| Aiwendil a răspuns:

Faci tu misto cu intrebarea, dar se poate orice in acesta lume plina de mistere.
Oamenii de stiinta cred ca ei stiu totul, dar nu stiu mai nimic.Cu atat stii mai multe cu atat afli ca nu stii mai nimic.

| Adrianetc a răspuns:

Nici nu meriti sa ti se raspunda la intrebari, ai o gandire haotica, tu esti impotriva crestinilor nu impotriva supernaturalului.

| Storcl a răspuns:

Credeam ca esti ateu.Presupun ca imi vei da vot negativ pentru ca nu cred in chestia cu zeu indian.Sincer intre credincios si ateu sunt cam 80% ateu si restul credincios deoarece am o mica banuiala ca exista o divinitate...

| RAY explică (pentru Storcl):

Sunt pur si simplu stupefiat de faptul ca nu vrei sa gandesti ca intrebarea este de fapt un pamflet adevarat am vrut sa arat cum arata o intrebare atata tot