| Steregoi a întrebat:

Megalitii dateaza din perioada de dinainte de potopul mondial din 2370 i.Hr. cand ingerii materializati in oameni s-au culcat cu femeile pamantene rezultand nefilimii. Facerea capitolul 6. Oasele acelor nefilimi au fost distruse sau ascunse de oameni dupa potop ramanand doar megalitii. Satan si demonii a posedat oamenii ca sa distruga acele oase pentru a ascunde pe cat posibil ce s-a intamplat inainte de potop si pentru a ascunde realitatea istorica a potopului mondial din 2370 i.Hr. cand demonii au suferit o mare infrangere. Cand oamenii vedeau cate un os mai mare il macinau si-l amestecau cu mancare ca sa aiba oase mai puternice. Ce spuneti?

3 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Ha, ha, ha. rolling on the floor

| Steregoi explică (pentru danut):

Probabil ca nefilimii semanau cu orcile din filmul "Stapanul inelelor".

https://ro.wikipedia.org/wiki/Orc

Si uite asa am rezolvat si misterul megalitilor si modul cum ar fi aparut orcii sau nefilimii reprezentati in filmul "Stapanul inelelor". Elfii probabil ca erau ingerii materializati in barbati.

https://topist.ro/......-in-seama/

Am dezlegat misterul prezentat la acest subtitlu de mai jos intitulat "Orcii nu au nici un sens" prin femeile pamantene descrise la Facerea capitolul 6:

"2. Orcii nu au nici un sens
Orcii sunt niste elfi corupti, in loc sa fie o rasa total diferita. Insa apare o intrebare esentiala? Cum se inmultesc orcii? La subiectul asta vedem cum filmul triseaza un pic cand il arata pe Saruman care reproduce orcii din coconi. Desi unele date se refera la orci ca la niste rase ca toate celelalte, ne putem intreba pe buna dreptate unde sunt femeile din aceasta rasa. Cu siguranta, in Stapanul Inelelor, acestea nu apar a fi mentionate in nici un loc."

Orcii erau nefilimii si ei erau sterili.

| danut a răspuns (pentru Steregoi):

Superb, un adevarat "erudit". rolling on the floor