| MariusIorga1967 a întrebat:

Merita sa te Sinucizi pentru o iubire falsa?
E pacat sa te Spanzuri?
Rog seriozitate

Răspuns Câştigător
| rapandula a răspuns:

E pacat de tine, pentru ca esti un nenorocit laș care te omori pentru ca nu esti in stare sa accepti realitatea. Daca o fata venea la tine sa-ti spuna ca te place, iar tu bineinteles ca o refuzai pentru ca nu era reciproc sentimentul, iti convenea sa stii ca se spanzura pentru ca nu te-a putut avea in loc sa accepte situatia si sa isi vada de treaba ei?

7 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Merita sa te sinucizi cand intelegi ca esti inconjurat de oameni prosti care consuma resursele altor organisme, inteligente si demne, pentru iubire niciodata.

| halogen001 a răspuns:

Iubirea e amagire daca nu are efecte benefice, deci are valoare zero sau e pe minus si atunci e evident ca nu e cazul sa o faci. Pacatul vazut prin prisma scrierilor religioase e o notiune deformata lipsita de consistenta si nu e de luat in calcul.

| Meme10Memu a răspuns:

Daca cea mai importanta relatie este relatia personala cu Iehova Dumnezeu nu se ajunge la asa tragedie.

| Panamax a răspuns:

Eu credeam ca o faci pentru ca nu te-ai inteles cu profa de romana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merită. Ești deja iubit.winking Cu o iubire veșnică.

"Domnul mi Se arată de departe: TE IUBESC CU O IUBIRE VEȘNICĂ; DE ACEEA ÎȚI PĂSTREZ BUNĂTATEA MEA!" Ieremia 31:3

| Whateverrr a răspuns:

E pacat, pentru ca viata noastra nu ne apartine

| LastBlackNight a răspuns:

De ce este intrebarea pusa la religie?