| Toluk19 a întrebat:

Miliarde de oameni si Dumezeu vede pe toti ce fac, orice gind, orice cuvint, va inchipuiti cit e de mare Dumnezeu?

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Este minunat sa Il cunosti pe Dumnezeu sa ii vezi maretioa si slava.Sa stii ca El este omnipotent, omniprezent omnistient.Sa ii cunosti atributele Lui de Dumnezeu si sa fii copilul Sau.

| morningstar a răspuns:

Cuvantul 'maret' nu este suficient pentru a exprima aceasta caracteristica a lui Dumnezeu. Daca ar trebui sa scriem toate caracteristicile directe sau indirecte ce le gasim in Biblie, cred ca am scrie o carte groasa si frumoasa. Dumnezeu este neinchipuit de maret si minunat!

| axll a răspuns:

Iti inchipui ca nu exista dumnezeu?

| Archdaemon a răspuns:

Imi inchipui, il pot gasi pe Dumnezeu si intr-o felie de pizza asa e de mare...e obez e cat 400 de elefanti

| Pettricaaa a răspuns:

Pai e imposibil sa ti-l inchipui pe Dumnezeu, El este infinit.

| AlexandruShark a răspuns (pentru Pettricaaa):

Dumnezeu este Atotputernicul si vede tot.Nu ai cum sa ti-l inchipui pe Dumnezeu.

| SylviuCatlin a răspuns:

Da dra daca nu poti sa ti-l inchipui nu inseamna ca nu exista si da e Mare daca El ne-a facut pe toti cu sa nu stie ce facem noi. Si ne-a dat constiinta sa facem noi ce vrem nu ne-a obligat sa il slujim. Dar in ziu de azi putin mai merg la biserica sau se mai roga. Dar na nu sunt eu in masura za judec pe nimenibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi imaginez cati neuroni poti avea daca crezi asta

Răspuns utilizator avertizat