| moartetiganilor a întrebat:

Motive pentru care sa traiesti?
Repede...

Răspuns Câştigător
| DoriKat a răspuns:

Ca sa le faci viata amara altora,
ca sa inveti, apoi sa-ti iei loc de munca, apoi sot/sotie si sa ai o familei...
pentru ca sa traiesti e suuper!
Craciun fericit!

41 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Dar care ar fi motivele pentru care sa nu traiesti?

| Hombre a răspuns:

Esti gata sa te mierlesti, iti recomand spanzuratoarea, vei murii in extaz, la trecerea in nefiinta vei ejacula.

| Hombre a răspuns:

"O singura viata ai si asta e ultima ce motiv mai mare vrei"
D'ale lui Ray23TM. Măi nătăfleaţă dacă e singura viată, cum sa fie prima sau ultima?

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Scuze ca ma bag asa, poate pare ofensiv.
Tu esti om. Tiganul e om.
Omul e egal cu omul.
Tu esti egal cu tiganul.
Nu dori moartea cuiva.
Craciun fericit!

| moartetiganilor explică (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Si ce-ai rezolvat ca ai pus un paradox aici?laughing

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns (pentru moartetiganilor):

Am castigat 10 puncte pe raspuns. rolling on the floor

| danay72 a răspuns:

Ca sa fi cat mai mult cu cei dragi si sa te bucuri alaturi de ei.jw.org contine articole plegat de acest subiect.

| RAY a răspuns:

O singura viata ai si asta e ultima ce motiv mai mare vrei, apropo vrei tratament meu anti depresiv?

| ErrorFound a răspuns (pentru RAY):

"O singura viata ai si asta e ultima"-nu fi asa sigur.

| RAY a răspuns (pentru ErrorFound):

Nu sunt sigur, sunt convins de asta

| DoriKat a răspuns (pentru RAY):

Ce tratament antidepresiv ai?

| RAY a răspuns (pentru DoriKat):

E doar o ipoteza atat nu am dovedito,deci hipnoza ca sa se afle cauza depresiei, comunicarea despre acele probleme,si trebuie ca creierul sa elibereze endrofine pentru asta e bine sa facem sport, sa mancam fructe si legume cat mai multe crude, sa facem sex vb serios periodic, recomand si cititul unei carti ajuta la calmare, daca exista tentaive de sinucidere recomand anti depresive

| DoriKat a răspuns (pentru RAY):

Cat chin pentru o depresie gen: "pe mine nu ma iubeste nimeni pentru ca sunt chel". In loc sa-si faca griji pentru ziua de maine, ei au depresii... oameni fara ocupatie!

| Esperança a răspuns (pentru RAY):

Ray, psiholog sa te faci laughing

| Scarbo a răspuns (pentru DoriKat):

Depresia si plictiseala nu e acelasi lucru, nu ai de unde stii poate trece prin acelasi sentiment prin care a trecut si Cioran, si prin care trec si eu.

| DoriKat a răspuns (pentru Scarbo):

Parerea mea este ca depresia poate fi combatuta prin munca, prin folosirea creierului in mod intens, nu doar pentru autocompatimire.

| Scarbo a răspuns (pentru DoriKat):

Exact, trebuie sa-ti ocupi timpul incontinuu, la fel ca si atunci cand vrei sa te lasi de o dependenta.

| DoriKat a răspuns (pentru Scarbo):

Corect!

| CranK71 a răspuns (pentru ErrorFound):

Buda ce faci ma? ce vrei sa fi viata viitoare? sobolan sau caine? laughing chiar crezi ca va mai exista vreo viata? fi serios!

| ErrorFound a răspuns (pentru CranK71):

Nu stiu nici eu. Totusi, e o posibilitate. laughing {Caine}

| CristiB93 a răspuns (pentru RAY):

Ray nu mai recomanda anti depresive ca faci rau oamenilor, acestea sunt ca un drog, cand le trece efectul se simt mai rau decat inainte.

| RAY a răspuns (pentru CristiB93):

In ultimul stadiu de tratament da trebuie, da doar dupa multe sedinte de consiliere acuma nu toata lumea depresiva se sinucide poate fi doar o simpla stare

| sublime89 a răspuns:

Ca sa omori tigani, se pare.

| Felys a răspuns:

Sa consumi si tu oxigenul, ce, numai altii?

| MadRaven a răspuns:

Pentru ca vreau... laughing

| moartetiganilor explică (pentru MadRaven):

Oleaca mai serios daca se putea happy

| MadRaven a răspuns (pentru moartetiganilor):

Bună,
Eu vorbeam serios. Trăiesc pentru că vreau să trăiesc. Pentru că nu vreau să mor.
E foarte simplu. big grin

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Pentru ca ai primit viata in dar de la Dumnezeu, pentru ca El te-a creat intr-un mod minunat, sa poti vedea si admira creatia Sa, pentru ca in curand suferinta de pe pamant va lua sfarsit, incurand mari binecuvantari sunt aproape, pamantul va fi curatat de toata rautatea, iar oamenii care vor face vointa lui Dumnezeu vor avea posibilitatea sa traiascavesnic pe un pamant transformat in paradis. Daca doresti sa citesti in Biblie in Apocalipsa 21:3, 4; Psalmul 37:8-11.Daca doresti mai vorbim.

| moartetiganilor explică (pentru PorumbRodica1965):

Mai lasa-ma cu dumnezeii tai laughing
am pus intrebarea asta din greseala la categoria asta

| PorumbRodica1965 a răspuns (pentru moartetiganilor):

Da, in greseala ve+i dormii linistit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa devii userul anului pe TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste asa... ce ma asteapta dupa? nimic/ asa ca mai bine aici decat nimic. o viata avem nimic mai mult nimic mai putin

| CranK71 a răspuns:

O singura data traiesti, in viata ai si bune si rele dar cu timpul uiti de cele rele si vor ramane doar cele bune iar in viitor iti vei aminti razand de zilele astea (pentru ca banuiesc ca ai o problema mare acum daca ai pus intrebarea asta)

| Mămăligă59 a răspuns:

Viata e un dar draga. cel mai de pret dar pe care l-ai primit vreodata.
vrei sa-ti iei zilele sau ce?

| gaby5995 a răspuns:

Dumnezeu a avut de ales intre 2 persoane, pe cine sa trimita pe pamant. Tu ai fost aleasa

| moartetiganilor explică:

Asteptam un raspuns mai serios happy

| Latinmoon a răspuns (pentru moartetiganilor):

Si eu o intrebare asemenea.

| qAleexa a răspuns:

Familie
Persoanele iubite
Sa fi un exemplu negativ pentru altii
Sa ii faci gelosi pe altii
Sa te ridici tot mai sus
Sa dovedesti ca esti capabil de ceva
Sa arati ca poti si singur sa te descurci
Sa arati unei persoane cat de mult o iubesti
Sa le faci in ciuda altora
Sa iei banii parintilorlaughing
Sa ii faci pe bunici sa spuna : Mi-ai mancat sufletul!
Sa fi inveselit de altii
Sa razi cu persoana iubita
Sa ii inveselesti pe altii
Sa mergi cu capul sus
Sa nu pleci capul in jos la nimeni
Sa iti bati recordurile personale
Sa iti indeplinesti un scop
Sa iti indeplinesti dorinta
Ca sa mai postezi cate ceva pe TPU laughing

| jmarley a răspuns:

Bani