| Maxim96 a întrebat:

Nu credeti ca categoria religie e mai mult pentru necredinciosi decat credinciosi.Nu poti pune o intrebare adresata credinciosilor ca sa nu sa se implice vre-unul cu raspunsuri impotriva lui Dumnezeu.Nu credeti car ar fi bine ca ateii sa aiba o categorie aparte si sa lase in pace pe crestini?

61 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Există
nenumărate,
site- uri creștine!

Poți să accesezi,
asemenea site-uri,
că nu te oprește nimeni!

| Hombre a răspuns:

Bai preacuviosule, daca veti fi numai voi credinciosii intrati in faliment, inchizitorule.

| Maxim96 explică (pentru Hombre):

Nu sunt preacuvios, nici inchizitor.
Am spus asta pentru ca nu putem discuta credinciosii normal, ca trebuie sa va bagati voi aici unde cred ca nu va este treba! Cu mult respecthappy

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru Hombre):

Stii ce spune o atee cand are orgasm? R: Darwin...Oh, Darwin! laughing

NOname
| NOname a răspuns:

Care e problema ta? Toţi au dreptul la o părere şi la libera ei exprimare.

Cenzura şi dictatura sunt de domeniul Inchiziţiei. Ai greşit doar cu câteva secole.

| sabrina103 a răspuns (pentru NOname):

Inchizitie nu mai exista. Dar cenzura si dictatura da. De ex Iranstat islamist sau Coreea De nord stat ateu

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

1 fiecare se exprima liber
2 a te exprima nu inseamna ca esti impotriva crestinismului
3 eu cred ca la categoria asta poate oricine sa se exprime nu scrie acolo religia ortodocsa, religie crestina si religie desi categoria e pentru toata lumea
4 nu cred ca esti impotriva lui dumnezeu daca nu crezi in el, voi crestini sunteti impotriva la 2700 de zeii?

| ErrorFound a răspuns:

Nu, categoria religie este pentru a discuta despre religie, indiferent ce parere aveti. Daca voi vreti sa va creati un loc unde sa vorbiti intre voi, afla ca exista skype.

| Maxim96 explică (pentru ErrorFound):

Bine de acord, dar atunci cand se pune o intrebare pentru credinciosi se ce necredinciosii se baga cu dovezile lor aiuratice!

| ErrorFound a răspuns (pentru Maxim96):

Fiindca spuneti niste lucruri foarte ilogice. Ne da eroare cand va auzim.

| Maxim96 explică (pentru ErrorFound):

Nu spunem lucruri ilogice, voi nu le intelegeti!

| ErrorFound a răspuns (pentru Maxim96):

Sau tu pe ale noastre?

| Maxim96 explică (pentru ErrorFound):

Nu stiu cine pe cine nu intelege, dar la un numitor comun nu putem ajunge!

| ErrorFound a răspuns (pentru Maxim96):

Macar incercam.

| Maxim96 explică (pentru ErrorFound):

Da nu o sa izbutiti caci Dumnezeu este adevarul.
Iisus a spus:"Eu sunt Calea, Adevarul si Viata"
El ne-a promis ca va fi cu noi pana la sfarsitul veacurilor.
Si a mai spus:Eu sunt cu voi si nimeni impotriva voastra.

| Hombre a răspuns (pentru Maxim96):

"Da nu o sa izbutiti caci Dumnezeu este adevarul.
Iisus a spus:"Eu sunt Calea, Adevarul si Viata"
Si eu spun ca minte, am zis, cine are dreptate?
"El ne-a promis ca va fi cu noi pana la sfarsitul veacurilor."
Asteapta, cine te tine?
"Si a mai spus:Eu sunt cu voi si nimeni impotriva voastra."
Desigur, doar voi sunteti impotriva voastra, atunci cand va atacati reciproc sustinand ca religia voastra e mai adevarata decat celelalte.

| ErrorFound a răspuns (pentru Maxim96):

Esti prea indoctrinat ca sa intelegi alt ceva...Eu o las balta.

| Maxim96 explică (pentru ErrorFound):

Dar tu ce vreai sa-mi demonstrezi mie?

| Hombre a răspuns (pentru ErrorFound):

Si cum spuneam:
"Si a mai spus(Isus):Eu sunt cu voi si nimeni impotriva voastra."

Desigur, doar voi sunteti impotriva voastra, atunci cand va atacati reciproc sustinand ca religia voastra e mai adevarata decat celelalte.

| ErrorFound a răspuns (pentru Hombre):

Celelalte? Deci si Dumnezeu sustine ca sunt mai multe religii adevarate...interesant...

| Hombre a răspuns (pentru ErrorFound):

NU ai inteles. Citeste mai atent raspunsurile pe care i le-am dat lui Maxim 96.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum spune Trupescu. Este categoria religie, nu crestinism.
Eu cred in zeul babuin cu curu rosu si sunt impotriva altor religii cum si crestinii spun ca necredinciosii ajung in iad.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Genial! : ))

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Pai nu-i asa? Hai sa vorbim despre Jediism pentru ca este si aia o religie http://en.wikipedia.org/wiki/Jediism
23-year-old Daniel Jones founded the "International Church of Jediism"
asta de 23 de ani inselat de satana saracul se crede jedai. :))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fel de credincios esti ma tu ca te-am vazut ca minti pe site? Ce fel de credincios esti tu ma ca vad ca respecti acele dogme false? Ce credincios esti ma ca incercri sa le bagi la altii religia ta pe at intr-un mod indirect? Ce fel de credincios esti tu ma ca esti la RELIGIA FALSA? RUSINE esti demn de dezgust!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate in ceia ce spui.Acesti atei nu lipsec nicaeri.Desi sunt putini da asi baga nasu unde nu le ferbe oala.Da marog asta si trebuie sa fie.Biblia spune despre ei.Sunt niste fii ai pierzarii vor pieri toti in o buna zi.Ti se pare ca ei sunt bucurosi de asta?

| BlackSulphur a răspuns:

Se numeste libertate de exprimare. Vreti sa vorbiti numai voi? Bun, faceti-va alt site. Problem solved!

| anonim_4396 a răspuns (pentru BlackSulphur):

Stii de ce nu vorbeste Dumnezeu cu oamenii?
Crestinii spun : nu sunt demn sa te aud Doamne, tu vorbesti cu mine dar eu nu te aud. (asa ca trebuie sa ma rog mai mult ca sa imi aplific nebunia si sa am halucinatii cu ceea ce vreau sa aud de la Dumnezeu)
Cum ti se pare explicatia asta?laughing

| BlackSulphur a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum am mai zis si in alt post: Efectul Placebo. Pana la urma, este normal ca dumnezeu sa se ascunda, nu? Doar nu ar vrea sa ne influenteze... Sau sa para credibil. Too mainstream.

Răspuns utilizator avertizat
| Florincrap a răspuns:

Ar fi bine...dar trebuie sa ii convingem pe artagosii aia sa nu se mai implice in asa ceva. Acesta este primul pas.

| ЖAngelOfLoveЖ a răspuns:

Pe mine ma deranjeaza foarte tare, atunci cand credulii aia vin cu teoriile lor total fara logica, doar ca sa "ne bage in cap, ca Dumnezeu este invizibil si ca putem crede si in farfurii zburatoare", spunea o fata de pe aici, si mutli care isi bat joc de categoria asta. Pai frate, categoria asta e doar de religie, nu anticrestinism. Sa ma fereasca Dumnezeu, daca am mai vazut artagosi ca aia, care pur si simplu nu au alta cateogrie si vin peste noi. Daca tot sunt atei, mai bine ar tacea dracului, in loc sa tipe in gura mare, si sa isi vada de drum. Apoi nu am dreptate?

| Maxim96 explică (pentru ЖAngelOfLoveЖ):

Da,sunt de acord cu tine!happy
Pe mine ma deranjeaza ca atunci cand vreau sa adresez ceva credinciosilor atunci si ei vin cu teoriile lor si ne cred pe noi niste ratati si oameni fara logica!

| ЖAngelOfLoveЖ a răspuns (pentru Maxim96):

Da stiu. Se cred buricul pamantului. Iar cand vad asa teorii sataniste, apoi incep si fac ca toti dracii laughing. Nu e normal, pe cuvant. Sa stea naibii in alt loc, daca se cred atat de inteligenti. Ca ei chiar nu trebuie sa fie bagati in seama de noi, crestinii. Sa ii lasam sa vorbeasca cat vor.Ma doare insa, atunci cand cineva serios, pune o intrebare si da funda unuia care pur si simplu scrie niste enormitati pagane.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ЖAngelOfLoveЖ):

Ma ce lipsit de carte mai esti.Cine tio zis ca Dumnezeu este invizibil? El se vede bre da tu nu-l poti vedea ca esti un zid surpat o fantana fara apa, si un rau sec de asta e invizibil.

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe dumnezeu il vede numai cine are carte? Pai analfabetii cum il vad, au instrumente speciale. thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hombre):

La fara carte ma refeream la faptul lipsei de cunostinte in domeniul bibloc care vorbeste lucruri clare

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai tocmai in sensul acesta te-am intrebat de analfabeti, ei cum il vad, pentru ca nu au citit biblia?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hombre):

Eu nu-i am zis ca cine nu citeste nu poate vedea pe creator! Orcine are inima curata il poate vedea fie analfabet fie scolit fice ce o fi inima omului e tinta.Ma erti ca nu team inteles

| chelstone a răspuns (pentru Maxim96):

''ne cred pe noi niste ratati''
Pai vezi mai ca suntem si noi credinciosi?! laughing

| NameoftheCentury a răspuns:

Poi asta e categoria Religie, nu Crestinism sau Ortodoxism.

| ChuckNorris42 a răspuns:

Da,,,Nu credeti ca ar fi mai bine sa nu aibe toata lumea dreptul la exprimarea opiniei? Sa isi exprime opinia doar cei care gandesc exact ca mine?". Nice

| Veliar a răspuns:

Cel mai mult imi place la aceasta categorie, intrebarile puerile pe care si le pun marionetele astea.Se pare ca influenta noastra asupra gandirii omului este una destul de mare devil