| mentholinks a întrebat:

Nu e păcat sa refuzi un băiat care vrea sa facă sex cu tine? Adică Isus a spus "Celui ce-ți cere, dă-i." La fete ma refer fiindcă băieții nu prea refuza nicio fata.

22 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Ce zici, conform celor spuse de tine ar fi "normal" ca si un baiat sa te faca pe tine, nu, ca baietii NU REFUZA, NU? UNDE ai citit TU in Biblie ca scrie asa ceva? DACA citeai in Biblia aflai ca sexul se face DOAR intre SOT si SOTIE, nu intre golani si fete. Sau poate esti vreun obsedat sexual ca cel din Caracal si faci ceva "recrutari pe net? Daca ai nevoie am niste baieti pe la mine prin cartier care abia asteapta unul cu gandirea ca a ta, iti garantez ca vei fi "multumit" de "oferta". Sincer am vrut sa-ti raportez nesimtita ta intrebare dar merita sa citeasca si ceilalti neputintele tale.

| mentholinks explică (pentru danut):

Ești paralel total în materie de înțelegere a Bibliei. Fetele lui Lot au făcut sex cu tatăl lor ca să aibă urmași și nu le-a condamnat nimeni, nici pe ele nici pe taicasu. Pe un proroc l-a trimis Dumnezeu sa se culce cu o curva și sa o lase însărcinată. Femeia care a fost prinsa în preacurvie, Isus nu a osândit-o fiindcă nu a parat-o nimeni, ce sa mai zic de evrei cărora Dumnezeu le-a poruncit sa păstreze fecioarele pentru ei când ii trimitea sa nimicească o cetate. Tu te manii de la o banala întrebare deci e clar ca ai probleme foarte grave. Pavel parca spunea ca dacă nu ai dragoste nu îl ai pe Cristos și ca dragostea nu se manie. Dar dubios este faptul ca se pare ca ii cunoști foarte bine pe băieții tai din cartier.

| danut a răspuns (pentru mentholinks):

Esti cu probleme daca asta ai inteles tu din ce au facut fetele lui LOT ac um 3500 de ani si ce vrei tu acum.
Prorocul s-a insurat cu curva ca AVERTIZMENT pentru faptele poporului, nu ca asa trebuia. Tot ce spui tu se petrecea acumm peste 2500 de ani si vrei sa traiesti ca atunci, dreptul tau dar nu cred ca cineva mai vrea asa ceva. DRAGOSTEA se manifesta in cadrul familiei nu la bordel. Nu e nimic dubios, ii cunosc fiindca pe vremuri eram si eu printre ei si incingem bine pe cate unul ca tine, recunosc am gresit dar eu am terminat insa cand aud unul ca tine parca, parca, ar merita putina actune, ce spui? Pavel cand se refera la DRAGOSTE, nu se refera la "dragostea" nefrecatilor (sex) ci la dragostea AGAPE. Daca nu sti ce e aia citeste Biblia.

| Celcestietot a răspuns:

Porunca a 7-a ce îți spune? Hai că mai condamnă Biblia sexul înaintea căsătoriei, de acestea ce mai spui? Oricum am impresia că ai pus întrebarea la mișto...

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Vezi ca daca iti cere nu ai de ales, ca pacatuiesti daca refuzi

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru RAY):

Sigur, sigur... tongue

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Daca te violeaza si esti virgina, va plati ceva tatalui tau si e obligat sa te ceara de sotie, cat de romantic

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru RAY):

rolling on the floor Lasă-l acolo, nu-i da prea multe idei! laughing

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Scuze de spam = biblia este o carte buna de citit

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru RAY):

Yes, sigur! La cât de religioasă sunt eu...dar nu contează!

| mentholinks explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Mai multe îmi dai tu. laughing)

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru mentholinks):

Adică? laughing

| mentholinks explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Adică na, idei, știi tuhappy. Am citit pe blogul tău "de ce e bine sa stai cu vaca." O propoziție poate genera multe idei.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru mentholinks):

:Oleo laughing cum de-mi citești postările de pe blog? laughing Adică ce e așa de interesant la ele? rolling on the floor

| mentholinks explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Sunt bizarehappy. Și oricum le citesc fiindcă sunt scrise de tine și cu tine mai interacționez. Dacă mi-ar fi spus cineva întra și tu pe blogul asta și citește, probabil nici nu l-aș fi accesat.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru mentholinks):

Serios? happy nice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si asa le-a educat dzeu pe fete sa fie Q goale pentru a fi masculii nesimtiti sa li se scoale la ele, si a facut femela datoare.
Stai vorbesc eu, de ce vrea un (copil)strain sa ma ** pe virgina de mine imbracata de mine? Ca i-a zis dzeu ca a facut "drepturi" pentru el? Hai e o lege sa aveti voi jucariile?
Dar de ce nu vrea dzeu sa aiba fiecare fiinta umana un partener de somn pentru toata viata? Ca sa doarma unii cu alta in fiecare noapte. Ca pentru asemenea legi a fost inventat acest dzeu, de controlat educatia.

| Helper07 a răspuns:

Sunt sigur ca Isus nu s-a referit la asta.

| roty78 a răspuns:

Cuvantul lui Dumnezeu ne spune ca in zilele din urma oamenii vor fi iubitori de sine lipsiti de sfintenie neinfranati iubitori mai degraba de placeri
decat de Dumnezeu

| Tipaccupisici a răspuns:

In afara casatoriei orice act sexual este interzis din punct de vedere biblic

| mentholinks explică (pentru Tipaccupisici):

Asta este irelevant fiindcă ar fi cel mai mic păcat dacă chiar e păcat fiindcă nu provoacă suferință nimănui dacă părțile implicate știu sa păstreze discretia. Și oricum ideea nu e sa nu păcătuiești fiindcă atunci nu ai mai avea nevoie de iertare și Isus practic ar fi murit degeaba dacă chiar a existat și s-a întâmplat cum scrie acolo.