| RoxanaGhost a întrebat:

Nu prea cred in vise si chestii de genul dar...Eu sunt despartita de 2 saptamani de iubitul meu(eu am luat decizia).Pe de o parte, cam regret, pe de alta ma simt mai free sa zic asa.Acum 1 saptamana am visat ca eram la o petrecere si ne sarutam si dupa el a inceput sa planga.Azi noapte am visat ca am avut o ultima intalnire sa-i zic asa si ne-am despartit si ne cam certam.Ce ar semnifica ultimul vis? O prietena mi-a zis ca ar insemna opusul, ca si cum ne-am impaca in realitate, dar suntem despartiti.Deci?

4 răspunsuri:
| Octavian199 a răspuns:

Si eu cate vise S.F am avut, dar sunt vise, produse de creier.

| Mircea08 a răspuns:

Despre vise nimeni nu stie nimic deoarece nici Biblia nu spune nimic clar si nici stiinta.

| raMLesS a răspuns (pentru Mircea08):

Ştiinţa nu spune nimic despre vise?
De unde asta? Cine esti ma tu sa vorbesti in numele ştiinţei?

| Mircea08 a răspuns (pentru raMLesS):

Ar trebui acum sa te intreb ce "stie" stiinta despre vise, dar modul in care vorbesti ma obliga sa te ignor
Pa!