| Meme10Memu a întrebat:

Nu scrie nicaieri in Biblie ca Pamantul e in centrul universului sau ca este plat ci scrie ca Pamantul e rotund un sferoid. Faptul ca Pamantul ocupa un loc special in scopul Lui Dumnezeu nu inseamna neaparat ca este in centrul universului. *?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Imi plac acele intrebari de la final laughing

Pai da, pana la urma tot ce este pe Pamant graviteaza in jurul Pamantului. Poate atat a trebuit noi sa intelegem si sa ne damcap in cap, care mai de care cu teoria lui. Doar ce este pe Pamant, ramane pe Pamant. La nivel universal... nu se stie ce o fi. Poate da, poate tot aceasta explicatie. Dar cine stie thinking

| Mayhem666 a răspuns:

Universul e infinit si se extinde incontinuu, deci nu are un exact centru. Daca se extinde inegal in toate partile posibile, asa zis-ul centru se schimba incontinuu si nu e un punct exact.

| morfeo a răspuns:

Cui ii pasa daca Pamantul e in centrul universului sau 1 milion km mai la dreapta? Important e ca avem toate conditiile pentru sustinerea vietii. Lasa ce zice biblia, ca si aia tot de om e scrisa

| Meme10Memu explică (pentru morfeo):

Biblia e inspirata de Dumnezeu. Lui Dumnezeu Ii pasa ce se intampla cu oamenii pe Pamant.

| barbar a răspuns (pentru morfeo):

Cu puțin înainte să ai condiții-le alea de care zici erai un semi-zeu sau semi-zee, dar sufereai că nu ai, și ce bine că acum ți-a dat D-zeu să ai tot ce-ți trebuie inclusiv condiții de susținere a vieții. Erai proprietar pe toată tarlaua, îți mai lipseau doar condițiile! Aleluia!

Nu ai tu, nu ai avut tu nici-odata și nu vei avea tu nici-odata nimic. Nu poți să ai!

Ești un muritor de rând, nici-decum un semi-zeu. Și vei putrezi in pământ, după care vei arde în iad!

Și cam atât.

| p3429szifsiva8er323432u a răspuns:

Pai normal ca nu e in centrul universului.
Ce vrei sa intrebi? E cam lipsita de sens intrebarea ta. In primul rand hotaraste-te ce e, intrebare sau afirmatie, daca e afirmatie n-are ce cauta aici, pentru ca aici se pun intrebari.