| 1Mihai1 a întrebat:

Nu ştim ce a creat acel big bang.
Nu ştim cum a apărut Dumnezeu.

Atunci de ce alegi să crezi in acel big bang?
PS: Răspunde-mi la întrebare cu un "răspuns", nu cu o altă întrebare.

51 răspunsuri:
| AlexeHellsing a răspuns:

Nu contează dacă eu, sau altcineva a scris, contează că a fost scris, și că va rămâne scris.

| 1Mihai1 explică (pentru RAY):

Da' tu iei BAC-ul? Nu cred...

| 1Mihai1 explică (pentru lolosaurus):

Habar n-ai mă!

Răspuns utilizator avertizat
| Azµre a răspuns:

Este pe cale să fie demonstrată în următorii ani!

Răspuns utilizator avertizat
| 1Mihai1 explică (pentru Azµre):

Văd că ştii viitorul!

Răspuns utilizator avertizat
| 1Mihai1 explică (pentru GalinaBlanca):

Asta cred şi eu! Doar că acei oameni nu-şi dau seama...

Răspuns utilizator avertizat
| i86e2 a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Niciodata nu am incetat sa fiu uimit de prostia umana, desi Einstein a spus ca e infinita, inca ma surprinde.

| BoNNe a răspuns:

Din ce vad eu 1Mihai1 e croit sa dovedeasca lumi ca Dumnezeu exista deci e un subiect incheiat...Bun atunci hai sa ne mutam toti la tara si sa traim in lumina lu Dumnezeu ca electricitatea e lucrul Diavolului, si sa nu punem intrebari gen "cum functioneaza" pentru ca trebuie sa fim prosti si sa ne tiparim in cap ca Dumnezeu face sa functioneze, hai sa promovam incultura si sa le vindem oamenilor gogosi, vezi ca Pc tau functioneaza cu apa sfintzita mai udal si tu ca poate se stinge si ramai in lumina lu Dumnezeu (candela)

Răspuns utilizator avertizat
| 1Mihai1 explică (pentru BoNNe):

M-ai făcut să-mi stric Pc-ul; am aruncat apă pe el...

| BoNNe a răspuns (pentru 1Mihai1):

Imi doresc ca biserica sa ramana un loc unde te duci sa arati ca iti pare rau pentru cei care i-ai pierdut, un loc in care sa te poti gandi in liniste la cei dragi, un loc unde sa te duci cand regreti ceva ce ai facut. Ma oftic ca sunt multi oameni care isi lasa apropiati sa moara dar ei se roaga pentru ei 'frate nu te mai ruga pentru ei "mai bine ajuta-i dui la spital", mai sunt multi care isi lasa copii sa moara "ca" in religia lor nu au voie sa faca transfuzie si sunt multe alte cazuri de asemenea. 1Mihai1 nu stiu daca o sa imi dai dreptate dar sper sa vezi pentru 5 secunde si prin ochii mei.

| Bubu99 a răspuns:

Buna intrebare... Imi pun aceasta intrebare la fiecare ora de religie si chiar nu inteleg cum si de unde a aparut Dumnezeu... daca gasesti rasp sp j mie happybatting eyelasheswinking

| 1Mihai1 explică (pentru BoNNe):

Fiecare cu opinia lui.

| usernamebpla a răspuns:

Dar minunile petrecute nu va spun nimic de existenta lui Dumnezeu?
credeti ca noi suntem forme de viata rezultata in urma big bang-ului?
cum sa rezulte viata din ceva care nu are viata:S ...cum sa ne formam noi, in urma unui BANG!? stim cu toti ca organismul uman este foarte bine structurat...

| usernamebpla a răspuns:

Uite un exemplu :calugarul Mihai din Prilog,a fost un om bolnav paralizat.un
om credincios si odata a fost intrebat de catre Maica Sfanta "vrei sa vindeci oameni sau sa fi vindecat? "el a spus ca vrea sa vindece oameni,veneau oameni multi la el care s-au vindecat prin rugaciune si retete pe care pana in acea zi nu le cunostea, el stia ce faci acasa, te ciea ca pe o carte deschisa, am o gramada de martori, bunica mea s-a vindecat la el, vecinii mei iar, astea mai batrani, el a murit in vremea comunismului.Si nu e un extraterestru! Se ruga lui Dumnezeu

| usernamebpla a răspuns (pentru usernamebpla):

Retelele de care vorbeam nu au legatura cu link-ul pus

| BountyLoverXD a răspuns (pentru i86e2):

Pai parerea ta, dar D-zeu nu a fost inventat, ci exista.