| Andrəi a întrebat:

O prietena de-a surorii mele se certase cu iubitul ei.
El între timp si-a gasit pe alta, a stat prietena surorii mele si a gasit pe net niste farmece de despartire.
Era ceva cu o panza neagra peste un pahar,doua biletele (numele actualei, numele lui) acopereai capacul paharului cu panza si il ascundeai.
Eu om crestin îmi zic:Nu se poate asa ceva, doar nu suntem pe vremea vrăjitoarelor happy
Dar a doua zi sa aflu ca băiatul acela s-a certat cu noua lui prietena si de inviere am mers la biserica si se dadea la fosta lui, prietena surorii mele.
Am incercat si eu la misto tot asa un farmec din asta dar nu a mers. Credeti ca e ceva necurat sau doar pura coincidența?

10 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu sunt adevarate acele magi si vrajitoare.
Nu tineau nici in evul mediu dar acum in secolul 21. E doar in capul omului, in coincidenta etc.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Pura coincidenta. Nu mai crede toate bazaconiile cum ca exista magie.

| xerxes1 a răspuns:

Creierul face totul.Ritualul ajuta doar daca crezi asta.

| Nilsson a răspuns:

Vrajitoria e pacat mare in Biblie si este aspru condamnata, nu merita pentru nimeni sa isi vanda sufletul celui rau pentru a avea succes in dragoste.

| 6684464 a răspuns:

Este foarte posibil sa functioneze "magia". Adica si in Biblie se aminteste de vrajitorie, si in stiinta, pe timpul razboiului, se aminteste de magie... deci este o posibilitate destul de mare sa existe.

| Clockwork a răspuns:

In afara de magia enochiana(divina, folosita de ingeri) toata magia are legatura cu maleficul si va trebui sa platesti un anumit pret pentru ea. Vesti proaste pentru tine

| Andr?i explică (pentru Clockwork):

Si daca aceasta nu a mers?

| Mclaren12 a răspuns (pentru Clockwork):

Enochiana este o limba, ce legatura are cu "ingerii"?

| Clockwork a răspuns (pentru Mclaren12):

Enochiana e limba vorbita de ingeri

| Mclaren12 a răspuns (pentru Clockwork):

Limba vorbita de ingeri ar fi mai degraba ebraica daca ne luam dupa basmele iudeo-crestine