| Steregoi a întrebat:

Oamenii de stiinta spun ca peste 4 miliarde de ani Pamantul va fi topit in Soare. Acesti oameni reprezinta profetul mincinos din Apocalipsa 19:20:"Şi fiara a fost răpusă şi, cu ea, proorocul cel mincinos"

Ce credeti?

8 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Pana in prezent nimic nu a fost in fapt real, din toate pildele biblice. Daca te-ai fi nascut in mijlocul africii si aveai ca zei fenomenele naturii: cum te raportai la lumea reala in care traiesti?

| Steregoi explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

As fi gandit astfel: "trebuie sa invat sa merg pentru ca zeul gravitatiei m-ar dezechilibra si as cadea, trebuie sa ma duc la umbra pentru ca zeul Soare sa nu ma arda, trebuie sa satisfac femeia pentru ca altfel zeita fertilitatii s-ar supara pe mine", si tot asa orice as fi facut ar fi trebuit sa multumesc o multime de zei. happy

| xerxes1 a răspuns:

Eu zic sa asteptam sa vedem cine are dreptate.

| Steregoi explică (pentru xerxes1):

Probabil vom muri si nu vom mai vedea nimic niciodata. Dumnezeu stie care va fi inviat de el si intretinut de Dumnezeu ca sa ajunga sa traiasca pana la 5 miliarde de ani.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Adevarat, bine ca ne-ai amintit.

| LOVW a răspuns:

Nu cred că sunt prorocii mincinoși chiar dacă ei sunt siguri că va fi așa cum cred ei. Cât despre prorocii mincinoși, https://www.gotquestions.org/Romana/prorocul-mincinos.html

| ExEquTeR123 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa reveniti cu totii la realitate si sa va da-ti seama singuri ca nu exista dumnezeu, nu exista viata de apoi si toate astea au fost inventat in antichitate pentru a crea omul moral si pentru a il face sa nu ii fie frica de inevitabila moarte.Intr-un final cu totii suntem aceleasi fiinte organice care se descompun si vor muri intr-un final.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru ExEquTeR123):

Adevarat, vom muri si vom fi judecati de catre Dumnezeu. O sa-ti para rau, viata este foarte scurta. Nu te mai duce cu gandul in alta parte, accepta-l pe Domnul Iisus Hristos in inima ta si marturiseste-i toate pacatele tale.