| somios a întrebat:

Oare ar trebui sa fie interzis Noul Testament din cauza ca ii invata pe crestini ca Legea lui Dumnezeu este un GUNOI?

Iata versetele biblice rostite de criminalul Pavel, care in slujba Diavolului, are misiunea sa va indeparteze pe voi crestinii de Dumnezeu:

6. În ce priveşte dreptatea cea din Legea fără de prihană.
7. Care îmi era mie câştig, acestea am socotit-o fiind pagubă pentru Hristos.
8. Ba mai mult: eu pe toate le socotesc că sunt pagubă, faţă de înălţimea lui Hristos Iisus, Domnul meu, pentru Care m-am lipsit de toate şi le privesc drept GUNOAIE!

Este corect oare si benefic pentru educatia copiilor nostri, sa creasca dupa "legea noua" a lui Pavel care ne invata ca "vechea" Lege a lui Dumnezeu este un GUNOI?

Nu vi se pare in acest context ca crestinismul este o ratacire care abate oamenii de la calea mantuirii si de la Dumnezeu?

30 răspunsuri:
| Raquella a răspuns:

Ar vrea diavolul sa nu mai primeasca oamenii mantuirea in dar prin jertfa Domnului Isus. Diavolul este biruit la cruce.Isus este biruitorul!
2 Timotei3:16,,Toată Scriptura este insuflată de Dumnezeu şi de folos ca să înveţe, să mustre, să îndrepte, să dea înţelepciune în neprihănire,

pentru ca omul lui Dumnezeu să fie desăvârşit şi cu totul destoinic pentru orice lucrare bună.,,

Răspuns utilizator avertizat
| Raquella a răspuns:

Fiindcă propovăduirea crucii este o nebunie pentru cei ce sunt pe calea pierzării; dar pentru noi, care suntem pe calea mântuirii, este puterea lui Dumnezeu.

| morningstar a răspuns:

Eu ti-as interzice tie sa mai deschizi Noul Testament atata timp cat postezi doar 'gunoaie' pe site.

Răspuns utilizator avertizat
| morningstar a răspuns (pentru somios):

Pentru ca nu merita sa iti dau raspunsuri la asa postari de 2 bani, de aceea nu ma stradui sa iti raspund altceva.

Răspuns utilizator avertizat
| morningstar a răspuns (pentru somios):

Niciuna nici alta. Pur si simplu nu merita osteneala. Imi place sa port discutii cu cei care posteaza intrebari si subiecte bune, nu aberatii!

| Inferno a răspuns:

La ocarte atat de veche la ce traducere te asteptai sa ii faca?

| Filip23 a răspuns:

Postarile tale sunt utile doar ca repere negative. Insa multi le trateaza ca gunoaie.

Răspuns utilizator avertizat
| Polaris a răspuns:

Mișto. Acum nu-ți mai bate capul cu aiureli de genu` și... băgăm de-o cursă cu biclele? big grin

| alecx4music a răspuns:

Eu cred ca tu esti un gunoi...
restul nu stiu...

Răspuns utilizator avertizat
| cuvant a răspuns:

Ti-am mai zis...nu interpreta biblia ci citeste-o in intregime si vezi ce inseamna cu adevarat. Nu vad versetele adica de unde gasim aceste versete de care zici... Ceea ce ne expui tu nu are nici o valoare la ce vrei sa scoti tu in evidenta

Răspuns utilizator avertizat
| cuvant a răspuns (pentru somios):

Ceea ce faci tu e un santaj iar site-ul tau e un site e amatori. Nu intru pe site-uri care se folosesc de altii pentru a castiga bani si sa isi faca imagine cat de tare sunt big grin. Deci uita-te la viata ta si lasa-i pe altii sa traiasca asa cum vor. Daca arunci cu gunoi in ceilalti tu vei incepe sa mirosi si mai tare. Nu iti vei rezolva problemele personale aratand cu degetele catre ceilalti.
Daca continui in modul acesta sa stii ca te vei pierde in viata virtuala iar apoi depresie si moarte sigura.
Al doilea lucru ce promovezi tu este "tot ce zboara de mananca". Inseamna ca viata ta e altfel. Daca tu esti egoist in viata ta sa stii ca noi continuam sa ne rugam pentru tine, familia ta ca Domnul sa fie acolo sa va atinga cu dragostea Lui.

Fii binecuvantat!

Răspuns utilizator avertizat
| cuvant a răspuns (pentru somios):

Daca nu-ti place sa vorbesti despre credinta nu mai arunca cu Spam pe site-ul acesta. Stergeti contul si vezi-ti de site-ul tau.

| Andreeajust a răspuns:

Gandesti in coltuiri. si Biblia nu este un gunoi, cum crezi tu. este o carte Sfanta plina de invataturi, vorbeste cu cineva care iti poate explica mai multe despre Noul Testament.

Răspuns utilizator avertizat
| Woodenpints91 a răspuns (pentru Andreeajust):

Acel cineva care-ţi explică mai multe despre noul testament, spune chestii retardate din biblie, într-o manieră plăcută auzului.

Răspuns utilizator avertizat
| lazaroviciilie a răspuns:

Asta o fi in capul tau, ca daca nu ai avea gunoaie in capul ala ai intelege mult mai clar lucrurile

Răspuns utilizator avertizat
| XxRalucaXx a răspuns:

Se vede ca nu ai inteles in intragime versetele acestea

Răspuns utilizator avertizat
| Polaris a răspuns (pentru somios):

De ce nu încerci să convertești la ateism niște libelule, dacă tot ești p-aici?