| soimos a întrebat:

A cui apostol a fost Pavel din Tarsus, tinand cont de faptul ca Isus nu a avut niciun Apostol cu acest nume?
Nu cumva a fost apostolul Diavolului, pentru ca acest Pavel era de fapt un criminal, care prin lucrarea sa numita Noul Testament i-a indepartat pe crestini de Dumnezeu invatindu-i pe crestini sa renunte la Legea Dumnezeului Creator, (legea numita Torah) pentru ca Legea lui Dumnezeu, pentru el (Pavel) este un GUNOI!
Oare ce valoare are crestinismul bazat pe NT al unui apostol al crimei, care i-a indepartat de la Legea si poruncile lui Dumnezeu?
In acest context vi se pare pozitiv sa fiti si voi crestini si sa-l urmati pe Pavel in ratacirile lui Anti-Dumnezeu?

2 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Ala a fost al meu... un fel de prototip pentru ceea ce as vrea sa mai trimit laughing

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Primul nume a lui pavel a fost Saul.http://www.crestinortodox.ro/......79664.html