| Allrc24 a întrebat:

Oare cand vor intelege si ateii asta?:| stiinta fara Dumnezeu e desertaciune, e nebunie!
http://www.libertatea.ro/......69259.html

14 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Cred că glumești, sper...
Un articol penibil, cum găsești probabil în orice ziar dacă cauți cu atenție, să ne amintim de găina care a născut pui vii?
Deci nu este nimic demonstrat, când o să văd eu așa zisul om-animal mai vorbim, până atunci nu cred că există.
Și totuși de ce ar fi așa o nebunie să faci oameni în laborator pentru celule stem?

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

De ce e nebunie?
Interesant articol...thinking

| MMihai a răspuns:

Mai mult: Omul-animal, creat în laborator de savanţii britanici? - Stiri externe | Libertatea.ro
Omul-animal, creat în laborator de savanţii britanici?
Trei laboratoare din Marea Britanie au fost acuzate de oamenii de ştiinţă din China că efectuează experimente interzise, în urma cărora ar fi creat 155 de hibrizi om-animal. În replică, britanicii ar fi răspuns, conform chinezilor, că astfel de experimente nu sunt ilegale în Anglia.

Medicii de la cele trei laboratoare implicate în aceste experimente au promis, în 2008, că vor efectua teste pe embrioni de hibrizi omanimal numai cu scopul de a obţine celule stem cu care, spuneau ei, să vindece orice boală incurabilă.
«Copiii» ar avea acum 3 ani
De atunci au trecut trei ani. Conform presei din China, experimentele au luat o turnură… monstruoasă. Jurnaliştii chinezi susţin că britanicii au încrucişat material genetic uman cu cel animal, obţinând 155 de embrioni, însă "au uitat" de ceea ce au promis, şi anume leacuri pentru toate bolile omenirii, concentrându- se pe studierea hibrizilor, în secret.
Deşi li s-au cerut lămuriri la nivel oficial, savanţii din Regat nu au oferit nici un răspuns, limitându-se la a declara că legea din Anglia permite astfel de experimente.
Nimeni nu ştie în ce stadiu sunt hibrizii, care, dacă s-ar fi dezvoltat, ar fi acum "copii" de aproape 3 ani.
Deci niște indivizi din Marea Britanie au luat niște spermă umană și au încercat să fecundeze niște animale femele.
Probabilitatea de obținere a unor ființe viabile din așa ceva, mi se pare mică.
Sunt niște cerințe de compatibilitate între specii și nu orișice specie se poate împerechea cu o altă specie, chiar dacă se folosesc procedee de fecundare artificială.
Au fost încercări de a împerechea tigru cu leu.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Ligru
http://ro.wikipedia.org/wiki/Tigon
http://ro.wikipedia.org/wiki/Tigru
http://ro.wikipedia.org/wiki/Leu_(animal)
Au fost încercări să fie împerecheate și alte feline din specii diferite
dar rezultatele nu au fost teribile.

http://www.ziare.com/articole/imperechere+animale

| lifeForJesus a răspuns:

Doamne, ai mila de noi!

Răspuns utilizator avertizat
| soimos a răspuns:

Atunci cand stiinta il va descoperii pe Dumnezeu!
Pina atunci ateii raman fideli REALITATII, pentru simplul motiv ca Realitate=Adevar, iar credinta = Inchipuire!

| sinx a răspuns:

Unde a fost dumnezeu cand savantii au facut aceste experimente? Daca dumnezeu iubea asa mult oamenii, crezi ca ii lasa sa se incruciseze genetic? Inca o dovada ca dumnezeu nu exista sau daca exista doarme si nu-l intereseaza soarta omeniriiwinking

Apropo, unde vor ajunge acele ''creaturi''? In rai sau in iad? Pot fi considerate oameni? Argumentati va rog

| Allrc24 explică (pentru sinx):

Omul dispune de libertate, Dumnezeu ii permite sa faca un pacat, El nu intervine peste libertatea noastra pentru ca am fi atunci doar niste roboti care raspund comezilor. dar fiecare fapta va avea consecinte...

| sinx a răspuns (pentru Allrc24):

Mi-ai dat jumatate de raspuns... intrebam si ce se va intampla cu hibrizii respectivi? Iad sau rai?

| Allrc24 explică (pentru sinx):

Sa presupunem ca ar avea constiinta hibrizii aia (asta pentru ca au si adn uman nu numai animal) ce vina au ei ca niste cercetatori siau batut joc de ei si iau facut asa? oricum nu vor supravietui si vor ajung in rai.probabil intra la categoria om cu defecte genetice care nu supravietuieste dupa nastere, pentru ca adn lor e combinat cu adn animal.asta se intampla daca chiar sunt oameni cu instincte de animal, dar daca sunt mai mult oameni decat animale intra la categoria animal.animalele nu au suflet deci dupa moarte nu ajung nici in rai nici in iad, pur si simplu mor.

| sinx a răspuns (pentru Allrc24):

Pai si daca sunt oameni si animale in proportii egale? adica daca savantul a pus mai mult adn uman vor ajunge in rai, daca au pus mai mult adn animal vor muri pur si simplu? Soarta lor e decisa de cat de mult i-a tremurat mana savantului cand a folosit eprubeta? Nu e putin ilogic?

| Allrc24 explică (pentru sinx):

Pentru a fi incadrat la categoria om trebuie sa aiba caracteristicile cu care Dumnezeu ia inzestrat pe oameni: vointa,ratiune,sentimente. daca le are este om. vointa proprie nu comanda stapanului,aia nu mai e vointa,ratiune daca gandeste,cugeta si sentimente daca este capabil sa observe ce este in exteriorul lui si sa simta tristete,suparare,furie,bucurie, deznadejde, un animal nu poate face asta. Dumnezeu spune ca la zamislire(adica contopirea spermatozoidului cu ovului) zigotul(celula ou) are suflet adica este om cu drepturi depline.de ast avortul e incadrat in aceeasi categorie cu crima de catre Dumnezeu pentru ca zigotul este tot om. prb vor ajunge in rai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stinta nu a creat oamenii /nimeni nu poate crea o finta umana e imposibil / poti lua un ovul si un grup de spermatoizi cu speranta ca il va fecunda / daca il fecundeaza si restul depinde de natura nu de stinta / cata propaganda crestina macar daca ati fi asa cum scrie in biblie

| Pang a răspuns:

laughing)) Sper sa aduci pacea in lume rolling on the floor)