| Moisie a întrebat:

Oare cat de aberat trebuie sa fie un credincios incat sa se considere vinovat de pacatele savarsite de personajele altor religii?
Vi se pare logic faptul ca crestinii se considera vinovati de "pacatul stramosesc", in care ni se spune ca Adam si Eva nu au ascultat de Dumnezeu, cand acest mit apartine unei alte religii in care nici macar nu exista notiunea de pacat, mit preluat de crestini in forma mincinoasa, fara ca aceasta minciuna sa fir considerata chiar ea un pacat?
Oare cat de pacatoasa este religia crestina bazata numai pe furtul textelor altei religii si pe minciuni?

14 răspunsuri:
| Scarbo a răspuns:

Ai avut vreodata sentimentul ca nimeni din aceasta religie nu ia in seama ceea ce spui? Pentru ca a acesti oameni sa inteleaga care este purul adevar despre religia lor, nu au nevoie de vorbe ci de fapte.

| Kabuto79 a răspuns (pentru Scarbo):

Fapteee? Si cum am putea sa le dam fapte? singura modalitate ar fi sa-i punem intr-o zona de carantina pe cei investati si sa oprim raspandirea ciumei

| Scarbo a răspuns (pentru Kabuto79):

Nu, eu ma gandeam sa-i facem sa simta durerea fizica la cel mai inalt grad de tortura si sa-i punem sa se roage dzeului lor, iar apoi isi vor da seama ca nu exista.

| Moisie explică (pentru Scarbo):

Si tu iti inchipui ca le postez imbroboditilor rupti de realitate?
Eu dau teme de gandire tinerilor care ne citesc si nu stiu ce sa creada!

| MissHalcyon a răspuns (pentru Scarbo):

Buna Hitler, ce mai faci? Cum o mai duci?

| Scarbo a răspuns (pentru MissHalcyon):

Si eu zic ca am cateva lucruri in comun cu Hitler.

| Moisie explică (pentru Scarbo):

Evident ca avem cu totii!

| Scarbo a răspuns (pentru Moisie):

Si...cum sarbatoresti nasterea unsului? Asa de curiozitate.

| Moisie explică (pentru Scarbo):

O sarbatoresc prin sacrificii, si anume sacrific o pagina din Biblie ungand-o i9n cinstea nasterii Unsului care tocmai a venit, adica stergandu-ma cu ea pe f....runte!

| Scarbo a răspuns (pentru Moisie):

Eu am 2 biblii, una mai veche si una mai noua, la cea veche am inceput la rulez frunze de matraguna cu ajutorul paginilor din NT.

| Moisie explică (pentru Scarbo):

Sa inteleg ca o faci ca vrei sa intrii in contact cu divinitatea?

| Scarbo a răspuns (pentru Moisie):

Exact, dar ca sa intru in contact cu ea, mai intai trebuie sa innebunesc, ca numai asa pot sa-l vad.

| Moisie explică (pentru Scarbo):

Hi hi hi!

| fredi a răspuns:

Nu este pacatoasa... logic