| AvalohAlyn a întrebat:

Oare daca învăț și practic astrologia Dumnezeu mă va mai iubi? Mi se înfiripă o pasiune, astrologia. Îmi plac stelele și misterul lor de mic dar cred și în Dumnezeu.
Mi-e teama că Dumnezeu mă va pedepsi dacă mă aventurez in astrologie cum zic unii habotnici
Are ceva daca îmi place astrologia?
Care e adevarul?
Sau mai bine să mă axez pe astronomie cum a zis cineva pe aici?

3 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Iubirea lui Dumnezeu e nelimitata si te va iubi intotdeauna. Daca lui Dumnezeu cel atotputernic nu-i placea astrologia, acum nu ar fi existat nici un astrolog. Tocmai pentru ca ii place si lui nu se opune astrologiei si de aceea avem asa de multi astrologi.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Astrologia este o practice oculta, deci impotriva lui Dumnezeu! Dar daca vrei sa stii astrologie, citeste al treilea volum Harry Potter laughing!

| Mtoni a răspuns:

Cred că Dumnezeu ne iubește oricum, totuși dacă noi ne îndepărtăm de El și alegem căi periculoase, vom suferi consecințele. Astrologia nu mi se pare foarte periculoasă dar nici foarte sigură.