| Moisie a întrebat:

Oare daca spui adevarul despre cineva, asta se poate numi blasfemie? De exemplu daca spui ca Isus era un dulgher si nu un Dumnezeu, se cheama asta "Blasfemie"?
- Dar cand credinciosii zic ca Isus ca parte a Treimii a fecundat-o pe propria lui mama ca din aceasta sarcina sa se nasca tot el insusi, nu vi se pare ca este o blasmie?
- Dar sa ziceti ca Dumnezeu a umblat la femei si ca a lasat-o pe una gravida, si are un fiu cu ea, asta nu vi se pare o blasfemie?
Sau prostiile si minciunile voastre nu sunt blasfemii, dar sa zici un adevar precum ca Isus era dulgher/tamplar toata viata lui pina la momentul mortii lui, si nu un Dumnezeu, asta este blasfemie?
De ce?

Răspuns Câştigător
| ErrorFound a răspuns:

Adevarul doare. Incearca tu sa-i spui unui nebun ca e nebun si vedem dupa daca mai ai cap.

1 răspuns: