| soimos a întrebat:

Oare de unde este luata blasfemia ca Isus este nascut din Treime pentru ca in Biblie nici vorba nu este de o asemea prostie idioata?

O fi supt-o din degetul mic Papa de la Roma?
Sau o fi vorba de o minciuna a unor sarlatani care sa ii deie lui Isus o aura Dumnezeieasca?

Sau poate ma insel eu si imi dati un link catre acel pasaj din Biblie care ne descrie povestea cum Isus s-a nascut din Treime?
Dau funda celui care imi da link-ul catre acel pasaj!

4 răspunsuri:
| miradoniz a răspuns:

Ce va mai place sa bagati strambe...cine zice ca Iisus s-a "nascut"din Treime, in afara de cei care vor sa isi bata joc de cele ce ne sunt sfinte? o sa va dea poate careva vreun link spre Crez, ca sa va lamureasca.Inima nu mi-e destul de blanda ca sa nu ma amuze prostia rauvoitoare.

| soimos explică (pentru miradoniz):

Spre Crez?
Poi crezul este inspirat de Dumnezeu si face parte din Sfanta Sriptura?
Sau e un text scris de niste sarlatani la Niceea, cand un imparat criminal in serie, l-a proclamat pe Isus ca Dumnezeu?

Nu crezi ca ar fi mai relevant sa ne dai un link catre "catelus cu parul cret"?

| miradoniz a răspuns (pentru soimos):

Ai nimerit gresit, darlinghee hee Aici este fereastra gresita a ortodoxiei, ceea deschisa inspre cer-lacatul e de partea cealalta a usiihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai exact "din dumnezeu si sfanta treime". Si totusi, si mai ilogic, Biblia spune ca Isus face parte din sfanta treime laughing
Dracu' sa-i inteleaga. Astept si eu link-ul ala edificator big grin