| Dorugar a întrebat:

Oare unde in Biblie vorbeste Dumnezeu despre Rai, sau le promite Raiul oamenilor?
Daca nu gasim in Biblie nicio afirmatie a lui Dumnezeu in acest sens, cum puteti crede ca veti ajunge in Rai?
Pe ce va bazati credinta aceasta?
Doar pentru ca asa au spus niste sarlatani ca Ioan, Luca sau Marcu?

37 răspunsuri:
| SomeRandomDude a răspuns:

Biblia e o porcarie scrisa de oameni fara mintebig grin

| Dorugar explică (pentru bismarck):

Good evening, unde leck mich am Arsch!
Ce ti-am raspuns nu era numnai pentru tine ci era la modul generic si pentru alti "dashtepti" ca tine!

| Dorugar explică (pentru SomeRandomDude):

Nu chiar! Este o porcarie scrisa de niste oameni cu minte, (dar putina)

| Loora a răspuns:

Fiecare are o alta parere.Nu are rost sa va certati pe tema asta. Fiecare gandeste in felul lui, pana unde il duce capu`winking. Nu va mai mancati nervii cu cei care cred si cei care nu cred. Consider ca fiecare ar trebui sa tina pentru el, daca crede sau nu in Dumnezeu si in tot ce a facut el pentru noi.

| Dorugar explică (pentru Loora):

Cred ca nu ai inteles intrebarea!
Si anume unde in Biblie, Dumnezeu vorbeste de Rai?
Stii sa raspunzi?

| Loora a răspuns (pentru Dorugar):

Eu ziceam in general despre D-zeu. Am inteles perfect intrebarea doar ca am citit ce au scris toti la intrebarea ta si am tras o concluzie. Nu sunt eu o mare credincioasa sa citesc Biblia si nu cred 100% in Biblie si in ce este scris in ea, dar cred ca D-zeu exista totusiwinking! Nu am citit Biblia si nu pot sa iti zic daca scrie despre Rai sau nuhappy Sunt de parere ca Biblia au scris-o oamenii si nu pot sa stiu daca este adevarat ce au scris ei in ea sau nuhappy!

| LION007 a răspuns:

Noi putem ajunge in rai daca facem fapte bune!