| anonim_4396 a întrebat:

Omul cica e facut dupa asemanarea lui Dumnezeu. Deci inseamna ca Dumnezeu e bisexual/gay? Crestinii de obicei ii numesc pe acesti oameni bolnavi psihic sau anomalii. Pai nu inseamna ca si Dumnezeu e tot o anomalie?

Ce va face pe voi sa credeti ca asa zisele anomalii nu au treaba cu actiunea/interventia divina?

17 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Uite ca s-a gasit si un crestin care sa-ti raspunda.
Cand Dumnezeu l-a facut pe om, nu l-a facut DECAT HETEROSEXUAL dar din nefericire omul a cazut in pacat si satana s-a gandit ca omul trebuie sa devina si SODOMIT asa ca au aparut si astia.
Crestinii NU SPUN ca deviatile sexuale sunt o boala ci un VICIU, adica un pacat care se face din PLACERE.
Dumnezeu l-a facut pe om asemenea cu EL in privinta CREATIEI, nu a constitutiei fizice deoarece Dumnezeu are alta alcatuire fizica, ESTE DUH asa ca trimiterile tale nu sunt decat ceva scarbos si satanic.

| DeyCj a răspuns:

Nu sunt anomalii sunt fireşti, dar cum adepţii bibiliei cred că a existat adam şi eva normal că exclud şi al treilea sex.

| mentholinks a răspuns:

Dumnezeu n-are nicio legatura cu homosexualii si nu inteleg de ce te legi de Dumnezeu in loc sa te iei de crestini. Oricum tot in iad vor ajunge si unii si altii sau cel putin vor fi morti forever.

| anonim_4396 explică (pentru mentholinks):

Intrebarea tocmai asta e, Bula.
Un atac la credinciosi, bine, trebuia sa zic de la inceput ca postarea e adresata lor, eu de fapt voiam ca ei sa-mi raspunda in mod exclusiv.
Si asa ca fapt divers, nu-mi da tu mie lectii de cine sa ma iau sau nu.

| DeyCj a răspuns (pentru mentholinks):

„Dumnezeu n-are nicio legatura cu homosexualii si nu inteleg de ce te legi de Dumnezeu in loc sa te iei de crestini. Oricum tot in iad vor ajunge si unii si altii sau cel putin vor fi morti forever."
Dar de unde eşti tu aşa de sigur şi unde scrie asta? În bibilie? Nu cred.

| mentholinks a răspuns (pentru DeyCj):

In Biblie scrie ca homosexualii sa fie ucisi cu pietre deci moartea e rasplata lor si inchinatorii la idoli la fel vor fi omorati pentru ca aceste 2 lucruri sunt uraciuni pentru Puternicul lui Iacov. Deci scrie tot in Biblie. Daca e sau nu adevarata aceasta carte asta nu pot sa demonstrez.

| xerxes1 a răspuns:

Este posibil ca un anumit procent din dumnezei sa fie gay.
Al crestinilor se pare ca era casatorit si ii placeau virginele.

| PersonajFictiv a răspuns:

De ce nu intrebi daca au vreo treaba cu actiunea/inteventia demonica? thinking
Sunt doua tabere cica.
Eu nu ma duc la biserica,nu sunt religios, dar daca e sa vii cu chestii din biblie, macar gandeste.
De produse contrafacute ai auzit? smug
Sunt multe boli inventate in laborator, curentul electric zic unii ca era cunoscut de cand s-au construit piramidele, plus, uite ceva interesant :

". Azayel i-a mai învăţat pe oameni sa facă săbii,
cuţite, scuturi, platoşe, oglinzi; el le-a arătat cum sa
facă brăţări şi podoabe, cum sa folosească vopsele,
arta de a-şi înnegri sprâncenele, de a folosi pietrele
preţioase şi tot soiul de spoieli, astfel încât oamenii
s-au stricat.
2. Nelegiuirea s-a întins; depravarea s-a înmulţit,
creaturile încălcau orice ordin şi distrugeau tot ce le
ieşea în cale.
3. Amazarak i-a învăţat tot felul de vrăjitorii, de
farmece şi însuşirile rădăcinilor.
4. Armers i-a învăţat arta de a dezlega vrăjitoriile.
5. Barkayal i-a învăţat arta de a urmării stelele.
6. Akibeel i-a învăţat semnele.
7. Tamiel i-a învăţat astronomia.
8. Şi Asaradel i-a învăţat mişcările lunii.
9. Şi oamenii, pe punctul de a pieri, au murmurat şi
glasurile lor s-au ridicat până la cer. "

E din cartea lui Enoh.

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

Deci imi zice mie sa gandesc unu care si-a sters o intrebare de rusine ca l-a terfelit Trenulet.

Ba esti religios. Prostia e religia ta.

Legat de ultima parte neinteresanta si total offtopic, suntem obisnuiti oricum sa-ti citim diverse citate care nu-ti apartin, mai ales pe cele mediocre de la Nimeni Altu si de la altii cu aere de poeti, doar ca sa te dai si tu mare intelectual si cult sparcait.

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu sta nimeni mai bine ca tine, taci si inghite, fa ce stii mai bine.

-Nimenu altul, tactu'.

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

In sfarsit, ai zis si tu ceva ce ma excita.
Daravela mea in fundul tau iti creste IQ-ul.

| Mclaren12 a răspuns:

Homosexualitatea este un lucru normal si natural care se intalneste si la animale. Evreii cu mass-media au transformat asta in ceva anormal. Zeul evreilor pe care il slavesc crestinii nici macar nu exista, daramite sa mai aiba vreo legatura cu crestinismul. Probabil in antichitate homosexualii erau considerati creativi sau ceva de genul ca altfel nu pot sa inteleg de ce crestinismul a denigrat aceasta orientare sexuala.

| anonim_4396 explică (pentru Mclaren12):

Homosexualii erau considerati creativi poate pentru ca au inventat sexul annal, si crestinii nu se gandisera ever sa o bage si in gaura aia.

| Mclaren12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă îndoiesc că ar fi așa, totuși ce au făcut evreii cu creștinismul lor este de condamnat. Nu iau partea nimănui, doar că nu poți denigra sau condamna ceva ce face parte din natura omului.

| oykoj98 a răspuns:

Dumnezeu este fara pacat. A fi gay este pacat conform Bibliei: uite aici versete din Biblie care sustin ca a fi gay e pacat
1) Levitic 18:22 : "Sa nu te culci cu un barbat cum se culca cineva cu o femeie. Este o uraciune. ( in fata lui Dumnezeu )"
2) Levitic 20:13 : "Daca un om se culca cu un om cum se culca cineva cu o femeie, amandoi au facut un lucru scarbos; sa fie pedepsiti cu moartea, sangele lor sa cada asupra lor"
Desigur dupa venirea lui Iisus exista iertare si deci nu trebuie omorati ci corectati.
Daca iti amintesi Sodoma si Gomora au fost distruse pentru ca acolo se aflau oameni gay
3) Cea care probabil iti da cel mai bun raspuns si este din noul testament este Romani 1:26-28 : " Din pricina aceasta, Dumnezeu i-a lasat in voia unor patimi scarboase, caci femeile lor au schimbat intrebuintarea fireasca a lor intr-una care este impotriva firii; tot astfel, si barbatii au parasit intrebuintarea fireasca a femeii, s-au aprins in poftele lor unii pentru altii, au savarsit parte barbateasca cu parte barbateasca lucruri scarboase si au primit in ei insisi plata cuvenita pentru ratacirea lor. Fiindca n-au cautat sa pastreze pe Dumnezeu in cunostinta lor, Dumnezeu i-a lasat in voia mintii lor blestemate."

Si Dumnezeu nu are sex nu e nici fata nici baiat, daca iti amintesti zice ca el a CREAT barbatul si femeia. Daca el le-a creat inseamna ca el nu e niciuna. Fundita? happy