| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei ce sustin teoria evolutiei.Este bine sa urmariti acest video si sa meditati putin:http://www.youtube.com/watch?v=EDNDvpjbx6U&feature=g-vre c
Mai credeti in aceasta teorie?

Răspuns Câştigător
| Silviuloan a răspuns:

Fericiti cei care nu au vazut si au crezut.

16 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Du-te la doctor!

| spookydrums a răspuns:

Sigur, un omulet care tine un seminar si care spune mai mult de 100 de cuvinte pe minut. Perfect plauzibil (in general, nu doar in cazul de fata).

| RAY a răspuns:

Ema draga data viitoare scrie asa la sfarsit mai considerati teoria evolutiei adevarata?

nu daca credem ca nu e religie, dogma, credinta sau altceva tu crezi in curent?
a crede in ceva inseamna a fi sigur de acel lucru sau unde ai pus tu intrebarea desi nu are nici o legatura cu religia ar inseamna ca evolutia e o religie si daca mai credem in ea, e o eroare de afirmatie intrebarea ta am si o carte daca doresti http://www.scribd.com/doc/36419710/Cum-Sa-Gandim-Corect-Si-Eficient

sasi dau un raspuns consider teria evolutiei singura care explica diversitatea vietii si a naturii este singura sutinuta de adn, fosile este singura care a ajutat ca gripa spaniola care omora oamenii sa fie oprita este singura pe care se baseaza oamenii de stiinta de biologie, farmacie, animalele evoleaza acest lucru este clar ti-am spus imperechiaza un leu cu un tigru sa vezi ca va iesi, imperechiaza un soricel cu un sobolan, de ce exista atatea rase de caine daca evolutia e falsa? pamantul nu poate avea 6000 de ani din moment ce sumerieni exista de vreo 8000-10000 de ani

| RAY a răspuns:

Kent Hovind reprezinta crestinismul mie unu mi-ar fi scarba ca acest pucarias sa reprezinte cresinismul sa ne amuzam putin http://www.youtube.com/watch?v=_kspd_eaee0&feature=related
aici in videoclip explica el cat de sfant e cat de rea este stiinta, cat de rai sunt ateii, si multe alte aiureli desigur spuse de un puscarias de 2 lei american, ce a facut acest speciman american?
2007, Hovind has been serving a ten-year prison sentence after being convicted of 58 federal counts, including 12 tax offenses, one count of obstructing federal agents, and 45 counts of structuring cash transactions. He is incarcerated at the FPC Satellite Camp of the ADX Florence prison in Florence, Colorado.

2007, Hovind a fost de servire o pedeapsă de zece ani de închisoare după ce a fost condamnat de 58 de numărul de federale, inclusiv a infracţiunilor fiscale, 12, o Contele de obstrucţionarea agenţilor federali, şi 45 de capete de acuzare pentru structurarea tranzacţiilor în numerar. El este încarcerat la lagărul de FPC prin satelit de închisoare ADX Florenţa, în Florenţa, Colorado.
inca domnul dawkins, Christopher Hitchens si multi alti nu au furat nimic au fost cinstiti aici iasa adevarul la suprafata ateii sunt mai morali ca crestinii, ps apropo se vede in Romania base jos toata ziua dar noi ne scarpinam de saracie si rutina zilnica care ne inconjuara in timp ce in suedia oamenii simpli participa la guvernare la noi esti impuscat daca comentezi ceva

| Mădă0611 a răspuns:

rolling on the floor)) nu ma uit la tot ca fiecare isi apara credinta si interpreteaza tot in favoarea lui.
Stiu ca treaba cu evolutia e teoria lui Darwin, nu ma intereseaza el si ce a zis, dar daca tu, nascuta si crescuta in Romania, ajungi in alta tara, nu ajungi sa te comporti ca cei de acolo, sau daca nu sunt oameni, nu iti schimbi comportamentul pentru a te adapta conditiilor de acolo? laughing) Daca ai trai sute sau mii de ani, si corpul ti s-ar schimba. E atat de logic sigh

| DyNo a răspuns:

Sa va zic eu o mica povestioare in legatura cu teoria darwinista si cea creationista. In primul rand teoria creationista nu a fost creata de catre Biblie, mai intai se credea ca zeii elohim au creat lumea in 6 zile. Avand in vedere ca Universul este infinit si noi nu vedem mare lucru din el, iar in bucatica de Univers pe care o vedem numai exista humanoizi asa ca noi oamenii, s-a presupus ca ceea ce putem vedea noi este tot Universul, asa ca a aparut teoria evolutionista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vai Ema, comiti un sacrilegiu.Ne indemni sa meditam (adica sa judecam)dpa vizionare. Uite.eu am meditat, dupa ce am vazut putinsi am ajuns la concluzia ca respecivul a avut nerusinarea sa caute o manipulare grosolana a auditoriului.Am mai facut cuiva urmatoarea propunere:din sustinerele respectivului, dam cazul cel mai clar cu care crezi ca nu poate fi combatut si il judecam prin prisma unor cunostinte scolare, dar logice.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Draga Valeriu, dar tu ai falsa impresie ca noi nu gandim?! Din contra, noi avem un orizont mai larg de cunoastere.Cuvantul lui este imutabil, infailibil, inerant.http://www.youtube.com/watch?v=zWrkLzZ7I2k

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Eu sunt constient Ema. Dialogul nostru este un dialog al surzilor, si asta intrucat desi tu ma intelegi, refuzi constient sa-ti asculti subconstientul.Nu stiu cauza, dar intuiesc ca refuzi logica, si aici ma refer la aberatiile din filmuleul la care ne-ai indemnat sa meditem, desi reactia ta nu este specifica habotnicilor inculti.Nu te chinuii sa ma contrazcicaci nu te cred, Terminam dialogul pe aceasta tema.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar tu chiar nu intelegi ca are dreptate?!

| i86e2 a răspuns:

Pământul a fost creat în 6 zile și nu are miliarde de ani, huh? rolling on the floor

Eu am văzut câteva documentare d-astea creaționiste, dar sincer, nu mai pot să văd așa ceva, prea multă prostie în ele, oameni care sunt complet paraleli cu realitatea, știința, orice.

| Mn0 a răspuns:

Ciudat este ca teoria evolutionista este contestata si de catre "atei".

| DyNo a răspuns (pentru Mn0):

Corect, sa fi ateu nu te obliga sa crezi in teoria evolutiosnista, deoarece ateismul nu este o religie, dogma etc.

| EmaS a răspuns (pentru Mn0):

Da-mi exemple.