| Inferno a întrebat:

Pentru crestini:
Daca oamenii la care ti ar fi omorati daca nu renuntati la Dumnezeu ce ati face?

8 răspunsuri:
| morningstar a răspuns:

Nu e un raspuns usor dar tind sa cred ca L-as alege tot pe Dumnezeu. Nu ca nu as tine le cei care imi sunt aproape, dar pentru ca vreau sa dovedesc ca Il iubesc pe Dumnezeu mai mult ca pe oricine.

| soimos a răspuns:

La cine sa renunti?
La niste povesti din capul unor aberati?
Cred ca trebuie sa fii de-a dreptul idiot sa iti lasi sa moara apropiatii pentru ca tu nu renunti la prostia existenta doar in capatana ta!

Cum sa renunti la apropiati pentru "dumnezeul" cu copil, care a fost slavit in biserica timp de peste 1500 de ani cu numele de Lucifer?

Pai nu v-am zis eu ca crestinii sunt adevaratii satanisti?

| OOOLEOOO a răspuns:

Un fermier creste mai multi pui de gaina pana cresc si pe cel mai gras il taie,nici un alt pui nu plange dupa el.

Sa zicem ca noi am fii pasarile si Dumnezeu fermieru el ne-a crescut,el ne-a dat viata, el ne`o poate si lua, deci daca el alege intr-o zii sa o ia pe mama mea eu nu pot decat sa astept ziua cand ne vom reintalni deoarece ''imparatia cerurilor este aproape!'' in fine daca Tatal nostru decide sa-mi ia o persoana draga eu va trebui sa ii multumesc ca am avut parte de ea pana in momentul cand am murit! happy

| akka4 a răspuns:

Pai primul lucru pe care l-as face, mi-as cumpara un Ak47 si ti-as da mierla prima data tie, iar dupa la toti din religia tawinking

Răspuns utilizator avertizat
| cocolinosef a răspuns:

In primul rand nu as renunta la Dumnezeu, deoarece el a murit pentru pacatele noastre si s-a dus sus in cer sa ne pregateasca acolo un loc.

| soimos a răspuns (pentru cocolinosef):

Dumnezeu a murit?
Ptr ce?
Eu cred ca tu esti cam glumetz!
Poi daca Dumnezeu a murit, la cine te inchini tu?
Nu cumva la Diavol?

| AndyBossPikachu a răspuns:

Sper sa nu se intample niciodata asta!