| dodicuta a întrebat:

Sa zicem ca cineva v-ar da 1.000.000.000euro daca renuntati la credinta(pentru crestini) si invers(pentru atei)Ati accepta?

18 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Si ce i-ar folosi unui om sa castige toata lumea daca si-ar pierde sufletul.Au fost Regi care pe patul de moarte au spus ca dau jumatate din avutia lor pentru un ceas de viata.

| dodicuta explică (pentru EmaS):

Stiu ca este asa, si eu as fi spus nu(sunt crestina) dar vroiam sa vad ce zic ceilalti.

| Urzi23 a răspuns:

Hai bre sa fim seriosi si pentru 5 centi ateii ar jura ca sunt Crestin, sa ii vezi cum se duc pe la cimitir si cind vin oamenii cu raposatul, se iau la bataie sa prinda si ei o moneda de 50 de bani.La atei totul este o marfa totul se vinde si se cumpara, cred ei in ateism ca soaricii in pisica vegetariana rolling on the floor Garantat Crestini mai caposi gasesti, cu 10 euro cumperi o caruta de atei. Cred ca ai sesizat diferenta si ai primit raspunsul
Cu stima,,,,,

Răspuns utilizator avertizat
| Raniia a răspuns:

Sa zicem renunti la credinta primesti 1.000.000.000.euro si vine judecata lui Dumnezeu-''nebunule iti iau sufletul la noapte''ce faci?

| dodicuta explică (pentru Raniia):

Vroiam doar sa vad ce zic altii.Sunt crestina si nu as renunta la credinta.

| dodicuta explică (pentru EmaS):

Ce-i asta?

| Angel0 a răspuns:

Un castig spiritual valoreaza enorm in comparatie cu unul material.
Materialul azi este, maine nu se stie.
Spiritualul este etern.

| AnghelB a răspuns:

Nu ai inteles treaba cu ateii. Ei pentru o gogoasa ar zice ce vrei tu ca "nu-i doare gura" citat Dorugar, pe cind un crestin pentru nimic in lume.

| GodBlessYou a răspuns:

Normal...

| OOOLEOOO a răspuns:

''Nu am nevoie de bani, bani nu`s importanti, aeurl, apa, viata is lucruri importante, bani nu, bani ajuta la tinerea sub control a oamenilor si la manipularea acestora''
Bob Marley

| PredatoR a răspuns:

Da. Eu sunt la jumate, nici nu cred prea mult da nici ateu complet nu sunt...

| RAY a răspuns:

Ma fac preot ca si ei sunt ateii majoritatea

| Dorugar a răspuns:

Cum sa nu, cu placere, ca doar nu ma doare gura sa ma leapad de satana!

| dracu14 a răspuns:

La intrebarea asta ema nu o sa raspunda, eu raspund, pentru banii aia mas face si popa ca nu mi-e lene sa dau din gura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu si nu-s crestin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si de unde ar sti cineva daca eu am renuntat ori nu?

Răspuns utilizator avertizat
| Silviuloan a răspuns:

Nu.Si ce sa fac eu cu 10000000000000 euro? Si sa imi pierd sufletul?

| Allrc24Orthodox a răspuns:

Bineinteles ca nu

| GodBlessYou a răspuns (pentru Allrc24Orthodox):

Ipocrizie la maxim happy

| Allrc24Orthodox a răspuns (pentru GodBlessYou):

Bai omule ma cunosti pe mine? de unde stii tu ca eu as renunta la credinta? crezi ca toata lumea are ca scop in viata banul?

| ImmaDucK a răspuns:

Pentru crestinii care spun nu
Puteati lua banii si sa ii folositi in scopuri caritabile...