| SaveTheNature a întrebat:

Pentru fostele Maimute!
Oamenii sunt "specii superioare" care evolueaza pur si simplu.Au creierul mai mare si atat
-Oamenii domina pamantul in adevaratul sens al cuvantului-tot pur si simplu(au creierul mai dezvoltat)
-Oamenii au intrebari despre ei insusi tot pur si simplu.
-Oamenilor le place sa fie manipulati, de asta citesc biblia, si merg la biserica.
-Lgica ta iti spune ca esti o fosta maimuta careia i-a cazut parul, s-a indreptat si acum scrie la pc.
-Logica ta spune ca planetele se misca fara sa fie actionate, ele doar se misca.
-Isaac Newton credea in Dumnezeu pentru ca era prost si irational
-In general existam pur si simplu, suntem exact ca animalele numai ca din intamplare dominam planeta(ar fi putut fi dominata de elefanti dar acestia nu vor sa domine si ne lasa pe noi, pentru ca din intamplare suntem mai evoluati, si ne lasa pe noi.
-Noi suntem singura specie de maimute care continuam sa evoluam, pentru ca pentru noi niciodata nu e de ajuns.Totusi mai avem ceva par pe noi, de asta exista Gillettewinking
-Nu speram ca exista Dumnezeu, dar speram ca exista extraterestri, poate ne vor spune secretul unui trai mai bun.
-Animalele ne lasa pe noi sa controlam planeta, ca sa le distrugem.

Răspuns Câştigător
| LgMihail a răspuns:

Linkul care l-ai dat tu acolo e genial! Pun pariu ca "intelectualii de p'aci" (care sunt cu mult mai destepti decat cei din lista ta...) nici nu s-au uitat.

Pacat. E rusinos sa mori pentru nimic(si inutil, pe deasupra). Mai rusinos si inacceptabil (MOTIVUL REAL AL DISTRUGERII SOCIETATII ACTUALE) este sa mori pentru tine, ca om! Atunci Evolutionismul da rateul suprem: Spune ca am evoluat peste animale, dar asta ne arata cel putin la fel de inapoiati ca ele!

66 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Mă gândesc dacă să-mi bat capul cu tine sau nu, dar constatările ăstea sunt cam varză, eu nu cred că mă trag din maimuță, nu cred că doar noi evoluăm în continuare, animalele nu ne lasă să controlăm planeta că oricum nu le cerem acordul.
Doar cu primele 4 sunt de acord, deși în loc de „pur si simplu" urmează o explicație logică, care ai fi aflat-o dacă te documentai.

Răspuns utilizator avertizat
| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Un mare fraier a spus ca daca ar fi sa vina extraterestrii pe terra, ei vor incerca sa comunice cu cea mai inteligenta specie si aceea fiind balena albastra!

Concluzia : ar trebui sa omoram cat mai repede balenele laughing

| DorelSudoru a răspuns:

Retard detected...
1:Cam poluezi categoria
2tongueutei sa spui asta in 4 cuvinte(nu esti mai inteligent daca vorbesti mult straight face)
3:Esti penibil cu tot valu' asta de intrebari puse una dupa alta...

| muffy1 a răspuns:

Hmm...cu toate ca incerci sa ne insulti pe toti care credem in stiinta si evolutie, cel putin citeste niste carti, cauta niste documentare, nu am evoluat din maimute, suntem primate, e o mare diferenta, bine stiu ca pentru tine primata maimuta sobolan e tot aia ca are blana, da pentru cei care chiar gandesc si invata chestii exista diferente, mari, uriase. nu numai noi evoluam, toate animalele, doar ca stiu ca e greu de inteles conceptul de milioane de ani nu de zeci de ani de evolutie, de aia e mai probabil sa fi cazut din cer decat ca pamantul sa aiba miliarde de ani. vrei sa te certi, fie, da vino cu argumente cunoscute, invata ce inseamna stiinta aia pe care o blestemi, cu toate ca stiinta aia iti da masina, medicamente, televizon, te tine in viata si te hraneste, intelege-o intai, si apoi vino cu argumente logice. daca incepi sa spui tampenii nu face restul lumii sa inceapa sa vada" greselile" lor, doar te face pe tine tampit

| SaveTheNature explică (pentru muffy1):

Si stiinta conteaza pentru mine:
http://alexcurbet.wordpress.com/......au-crezut/

| muffy1 a răspuns (pentru SaveTheNature):

laughing) stiinta conteaza? ai citit macar siteul asta asa zis de stiinta pe care il dai? nu intru in ce au crezut oamenii de stiinta, nu stiu da nici ala nu aduce vreo dovada ca sa argumenteze ce a spus, putea sa le inventeze ca tu tot credeai, da faza cu stiati ca...apa filtreaza radiatiile daunatoare in atmosfera? pamantul singura planeta cu sanse de viata? nu zic ca exista in sistemu nostru viata, dar sunt luni ale lui jupiter care au sansa de viata mai mare ca pamantul, marte are la fel sanse de viata, nu la fel de mari dar exista, spui ca stiinta conteaza, bine, da atunci citeste fapte si lucruri stiintifice data de jurnale si siteuri ale universitatilor celebre din lumea asta, oxford, mit, si restul, sau de preferi bloguri, citestele pe alea a profesorilor de fizica si stiinta recunoscuti in lumea intreaga, nu un blog pe care a scris unu niste chestii care contrazic stiinta si fizica de clasa a patra, daca imi dai un link prin care imi arati ca asculti de uni icare sunt retarzi stiintific imi arata ca chiar daca f posibil sa fi mult mai destept ca aia, ai aceleasi cunostinte aberante si fictive cum le au si ei

| SaveTheNature explică (pentru muffy1):

Linkul pe care ti l-am dat,il gasesti sub diefrite forme,pe mai multe pagini,a mai multor blogeri,pagini de striri, sieturi etc. unele religioase, altele nu.Am ales si eu unul la nimereala.
Multumesc pentru intelegere:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cate constatari ai.si toate adevarate.mai demascatule? vin sarbatorile.ce esti asa incordat? fii bre mai relaxat si lasa rubrica religie mai usor. vrei sa-ti strici zilele putine cate sunt de trait cu prostiile de pe aici? fii serios.viata e frumoasa si crestin si ateu fiind.mi-ar place sa cred ca Dumnezeu a facut maimuta si am ajuns om prin evolutie.dar tot as crede in Dumnezeu chiar si atunci.deci?

| SaveTheNature explică (pentru anonim_4396):

Domnule tristan, nu stii cata placere imi face sa, vorbec cu voi aici.Si sa primesc raspunuri,fie ele ironice,mincinoase, critice, sau de apreciere.In acest fel imi fac o parere.Si am ajuns la o concluzie. -Daca vrei sa "pari inteligent" trebuie sa "pari ateu" sau "sa fii ateu". Dovada vie am gasit-o chiar aici:
http://alexcurbet.wordpress.com/......au-crezut/

Răspuns utilizator avertizat
| LgMihail a răspuns (pentru SaveTheNature):

Linkul care l-ai dat tu acolo e genial! Pun pariu ca "intelectualii de p'aci" (care sunt cu mult mai destepti decat cei din lista ta...) nici nu s-au uitat.

Pacat. E rusinos sa mori pentru nimic(si inutil, pe deasupra). Mai rusinos si inacceptabil (MOTIVUL REAL AL DISTRUGERII SOCIETATII ACTUALE) este sa mori pentru tine, ca om! Atunci Evolutionismul da rateul suprem: Spune ca am evoluat peste animale, dar asta ne arata cel putin la fel de inapoiati ca ele!