| Inferno a întrebat:

Poate religia sa spele mintile anumitor indivizi atat de mult incat sa-i aduca la nebunie?
Poate religia sa inebuneasca pe cineva?
Sau acei nebuni religiosi au fost nebuni de la inceput?

33 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns (pentru andreiflorescu):

Iar eu cred ca Dumnezeu=natura, lupta dintre oameni este consecinta fireasca a dorintelor infinite ale oamenilor si a limtarii resurselor de care dispun ei, iar darwinismul si economia politica o explica perfect. Consider ca Dumnezeu nu vorbeste cu oamenii, asa ca nu cred in vreun legamant dintre Dumnezeu si oameni.

| TrentonChase a răspuns (pentru florinmarius20):

Multi, imi pare rau pentru ei.

| Inferno explică:

Nebunii se considera mereu neintelesi si cred ca ei sunt singurii ce au dreptate, restul sunt nebuni pentru ei.