| Alexandra1947 a întrebat:

Poate sa imi spună si mie cineva, ce este " Călătoria Astrală? "

5 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Un fel de vis in care esti constient. Poti sa incerci lucruri noi, poti sa zbori, sa calatoresti in locuri indepartate, sa intalnesti persoane, si cea mai tare faza unul sa-ti dea un nr de telefon sa-l suni a doua zi si sa realizezi ca totul a fost real.
Dar, exista anumite conditii.

| Alexandra1947 explică (pentru TrăieşteClipa):

Si e adevarat, ca poți ramane blocat acolo daca se rupe un " fir "?

| Alexandra1947 explică (pentru TrăieşteClipa):

Si cum poți sa realizezi aceasta călătorie? Am inteles ca trebuie sa urmezi niste pasi.

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru Alexandra1947):

Firul se rupe doar cand mori.
Pericole nu sunt. Mintea ta si ideile preconcepute sunt adevaratele pericole.

| Trixy65 a răspuns:

Este ca si cum ai fi intr-un vis. poti sa zbori, sa plutesti, si sa faci ce vrei. Se mai cheama si "Out of body experiences". Poate fi foarte periculos, deci nu recomand sa faci asta. Trebuie sa stai comod si sa fii foarte relaxat, pana simti niste vibratii. Dupa aceea te concetrezi pe acele vibratii, si iti imaginezi ca sufletul tau iese sin corp. Dar, daca stai prea mult afara din corp, e posibil sa intri mai greu inapoi, si cand reusesti, sa simti ca un sooc adanc.