| navarre a întrebat:

Popii,, sfintesc"fabrici de scurtat viata,(contra cost bineanteles)
Credeti ca daca popii arunca cu infuzie de busuioc peste mezeluri, oamenii nu se mai inbolnavesc de cancer?
http://www.youtube.com/watch?v=GPQ-g6LV0NA&feature=relat ed

13 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Citește și tu
http://www.TPU.ro/......om-banati/
Dacă se realizează visul acestei persoane nu vei mai putea formula și posta întrebări la rubrica religie!

Răspuns utilizator avertizat
| seagate a răspuns:

Credința poate face miracole.Ateii se vor îmbolnăvi(cu m) in continuare.Cine va pune sa va îndopați cu salam? Măcar creștinii mai tin post din când in când.

Răspuns utilizator avertizat
| maiAm8conturi a răspuns (pentru seagate):

CoRect! daca popa sfinteste si o dughena unde se fabrica cocaina, cine dracului te pune sa fii consumator? sau hai sa dam cu aghiasma peste tigari ca sa nu se atinga viciul de crestini. Lollll

| ghiolbitza a răspuns:

Greseala pe care o face tot romanul, inclusiv tu, e ca pun pe toti in aceeasi oala. Da frate, am inteles ca un popa si-a luat Masserati din banii de la biserica, am inteles ca altul a fost prins cu tigari de contrabanda. Astea sunt cazuri izolate, stii vorba aia, fiecare padure are uscaturile ei. Nu toti preotii sunt asa! Eu am avut norocul sa dau numai peste preoti care chiar aplica ce predica, oameni buni si intelegatori. Nu a zis nimeni ca aghiazma vindeca cancerul, nici nu cred ca are cineva pretentia asta. Ai auzit cred de efectul placebo. Chiar si Hristos spune ca in masura in care crezi te vei vindeca. Nu apa sfintita face minunea, desi au fost si cazuri din astea, ci credinta si puterea vointei sprijinita de faptul ca ceva divin, supraatural lucreaza pentru tine. Putem vorbi la nesfarsit despre existenta lui Dumnezeu fara sa ajungem la vreo concluzie. Asta e o situatie dintr-aia in care trebuie sa astepti si sa vezi ce-o sa fie la urma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa lamurim un lucru.la crestini un popa,nu sfinteste,ci se roaga domnului pentru a binecuvata,un copil,o casa,o casnicie, o apa, o masina.la o inmormantare se roaga pentru toate cele ceresti sau lumesti ca sufletul sa se poata inalta la Domnul.dezleaga toate cate tine legat omul pe pamant, si pecetluieste groapa respectivului cu semnul sfintei cruci pana la judecata de apoi.asa e la crestini.pe om nimeni nu-l obliga sa apeleze la asemenea servicii.dar cand mi-a murt cainele meu iubit l-am ingropat si gata.e normal ca om sa intri in pamant ca un caine? ca si sinugasii primesc o rugaciune de la ceilalti care pot sa-l ierte pentru ce a facut.iar tu problema; daca sfinteste.stii tu tot ce face popa ce trebuie sa faca? ce are voie sa faca si ce nu? si importanta acestora? ca eu stiu un lucru; cand pavel a aruncat naparca cu mana goala, toti se asteptau sa moara.si nu a murit. daca sufli in cruce deasupra apei pe care o bei sau multumesti domnului pentru ea, daca te informezi vei vedea ce efect are, fara sa-mi bagi chimia la inaintare.deci,navarre? DA cred cadaca popii arunca cu infuzia aia cum ii zici tu, si oamenii cred, nu se mai inbolnavesc.ca nici cancerul nu vine numai din salamuri.ci din bombardarea zilnica a corpului,cu tiutiun,beutura,coloranti,euri,stres si inca multe considerate de unii chiar placute,[sexuale],asta ca sa nu te trimit la LUX, sai vezi postarea ca ea face dragoste cu catelul ei sau lui zilnic.ia spune sincer ce creatura crezi ca va iesi? o va duce la binecuvantare? ca eu pot sa-ti povestesc despre o mutatie genetica, care-ti va face chelea de gaina.fiindca a fost traita de oameni reali.incultule.nici nu stii despre ce vorbelesti.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maii ignorantule? se poate crede? DA noi putem crede.ca tocmai asta e problema.ii spune credinta.iar la voi necredinta.intelegi? cand spun necredinta stiu despre ce vorbesc findca am fost necredincios ca tine de la 15 la 23-25 de ani.dar cand spui credinta tu habar nu ai ce e ca nu ai fost niciodata, ba chiar ti se pare decadent.de aia mai navarre pe voi va atrage pamantul cu ale sale,si ca sa te obisnuiesti din timp, mergi si fa bai de namol la lacul sarat sau techirghiol, iar crestinii sunt atrasi de lumea aia buna in care cred si unde sunt asteptati.si voi santeti asteptati, dar voi nu credeti in ea.si Iisus a zis multe in privinta credintei, iar eu am probat destule ca sa pot fi cat de cat credincios.truditule.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai navarre mai? mai daca eu spun ce trebuie,tu si alti atei spuneti sau intelegeti cum vreti.e o, mare problema, si nu e cat si ce cred eu.asta ma priveste pe mine.dar problema voastra? cand o rezolvati?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei vezi mai navarre? cu stiu fara sa-mi raspunzi, eu imi dau seama ca esti ateul desavarsit, si nu mai e nevoie de coment.pacat.tindeam sa-ti dau dreptate in ultima postare da acum nu mai pot.eu sunt crestin si tu stii totul.