| GsvMcmxc a întrebat:

Poporul ales de "Dumnezeu,, despre Religie:
Religia, de asemenea, trebuie să fie predată, şi am lucrat asupra acestei necesități ( așa cum evreul Karl Marx declara: " Religia este opiul poporului "). Cu controlul nostru asupra industriei de carte tipărită şi mass-media, am fost în măsură să ne impunem pe noi înșine ca autorităţi în materie. Mulți dintre rabinii noștri deţin acum catedre în așa-zise seminarii teologice creştine. Suntem uimiți de prostia creştinilor "care primesc învăţăturile noastre şi le propagă ca fiind ale lor. (Acesta este unul din principalele motive pentru care puterea şi controlul evreilor s-au extins asupra națiunilor albe – adoptarea modalităţilor (căilor) evreieşti. Așa cum Henry Ford afirma: "Creştinul nu poate citi Biblia decât cu ajutorul ochelarilor evreiești, şi, prin urmare, el o citeşte greşit.". Evreul Internațional, vol. IV, p. 238).
Ca urmare, creştinii nu au Cuvântul lui Dumnezeu într-un domeniu anumit, ei au cuvântul evreului.rin propaganda noastră Biserica a devenit suporterul nostru cel mai înfocat.Acest fapt ne-a dat chiar un loc special în societate, credința lor în minciuna că noi suntem "poporul ales", şi ei, neamuri.
Acești copii înșelați ai Bisericii ne apără chiar cu riscul de a-și distruge propria lor cultură. Acest adevăr este evident chiar şi pentru un adormit dacă se uită la referințele istorice şi observă că toate războaiele au fost o luptă a albilor contra albilor pentru a ne menţine noi controlul. Am controlat Anglia în timpul Războiului Revoluţionar, Nordul în timpul Războiul Civil, şi Anglia şi America, în timpul celor două Războaie Mondiale. Prin influenţa noastră asupra religiei am reuşit să implicăm creștinii albi neștiutori în războiul împotriva lor, care întotdeauna a sărăcit ambele părţi în timp ce noi am cules recolte financiare şi politice. De câte ori adevărul vine mai aproape de suprafață, fapt care ne expune, pur şi simplu reanimăm forţele noastre – adică pe creştinii ignoranți. Ei atacă pe cruciaţi chiar dacăaceștia sunt membri ai propriilor lor familii.Prin religie ne-am câştigat controlul complet asupra societăţii, guvernului şi economiei. Nici o lege nu a fost vreodată promulgată fără ca meritele sale să fi fost mai întâi propovăduite din amvoane. Un exemplu în acest sens este egalitatea între rase care a condus la integrare şi în cele din urmă la omogenizare. Clerul credul pe de o parte își instruia enoriaşii că noi suntem oameni speciali, aleși, în timp ce pe de altă parte proclamau că toate rasele sunt egale. Inconsecvenţa lor nu este descoperită niciodată. Aşa că noi evreii ne-am bucurat de un loc aparte în societate în timp ce toate celelalte rase sunt reduse la egalitate rasială. Acesta este motivul pentru care noi am autorizat farsa egalității, reducându-i astfel pe toți la un nivel inferior.I-am învățat că practicile noastre economice actuale le sunt binevoitoare creștinilor. Acești papagali de amvon ne laudă bunătatea datorită creditărilor pe care le dăm pentru a-și construi templele lor, nerealizând niciodată că propria lor carte sfântă condamnă toate felurile de cămătărie. Ei plătesc cu zel dobânzile exorbitante ale ratelor puse de noi. Ei au condus societatea sub controlul nostru, prin aceeaşi practică. Din punct de vedere politic, ei aclamă binecuvântările democraţiei şi nu înţeleg că prin democraţie ne-am caștigat controlul asupra naţiunii lor.democraţia este regula pentru gloata pe care noi o controlăm prin intermediul Bisericilor lor, prin mass-media şi instituţiile noastre economice. Religia lor este doar un alt canal prin care noi putem să direcționăm puterea propagandei noastre. Prostia acestor marionete religioase este depăşită doar de laşitatea lor, de aceea ei sunt conduşi cu uşurinţă."
Ce parere aveti despre aceste lucruri?"Crestinismul,, o religie falsa? Asta ii scopul Religie?(Randurile scrise nu-mi apartin, apartin unui om din poporul ales de "Dumnezeu,,)

7 răspunsuri:
| 1libercugetator1 a răspuns:

Da e adevarat,isus nu a spus sa se faca o noua religie, nici unde in biblie nu se pomeneste de crestinism, isus a fost de religie iudaica si crestini ar trebui sa fie la fel de fapt adevarati crestini sunt cei care respecta vt si nt nu doar nt, ei ignora sabatul, pastele si multe alte lucruri

| GsvMcmxc explică (pentru 1libercugetator1):

Primi ''Crestinii,, convertiti au fost ''Evreii,,.Tot acest ''Crestinism,, este o inventie distructiva a ''Evreilor,, cu scopul de a controla si manipula gloata.
"La început, prin controlul sistemului bancar am fost în măsură să controlăm capitalul corporatist. Datorită acestui fapt, am obținut monopolul total asupra industriei filmului, reţelelor radio şi mai recentei media în curs de dezvoltare, televiziunea. Industria tipăriturilor, ziarele, periodicele şi revistele tehnice au căzut deja în mâinile noastre. Cele mai bogate roade le-am cules ultimele atunci când am preluat publicarea tuturor materialelor pentru şcoală. Prin intermediul acestor unelte am putut altera opinia publică astfel încât ea să se potrivească propriilor noastre scopuri. Oamenii sunt numai niște porci proști care grohăie şi guiță refrenele pe care li le dăm, fie că sunt adevăruri sau minciuni.(Inca o declaratie socanta). Insa nu este nimic nou pentru oamenii care stiu ce inseamna anumite Dinastii de ''Evreii,,.O familie de ''Evreii,, a fondat sisstemul financiar mondial controland(Rezerva Federala, Fmi, Bank of England) prin intermediul acestui sistem. Dupa a fost nevoie de introducerea ''Democratiei,, care de fapt nu este ''Democratie,, si omul nu are nici un drept.A fost nevoie de ''Democratie,, pentru ca sistemul financiar mondial sa controleze statele si sa le saraceasca prin diferite metode gen crize economice create artificial.Corporatiile au reusit sa monopolizeze tot in aceasta ''Democratie,,.Cam asta ii adevarul gol-golut despre aceasta ''Religie,, si despre aceasta ''Democratie,,.

| OOOLEOOO a răspuns:

Si iata ''marele adevar'' al crestinismului.

| GsvMcmxc explică (pentru OOOLEOOO):

Da cam asta ii adevarata fata a ''Crestinismului,, si adevarul despre aceasta minciuna numita ''Democratie,,

| MMihai a răspuns:

Este cam aiurea ce ai postat aici.

Mozaismul și creștinismul trebuie înțelese ca religii mincinoase, pornind de la falsul păcat adamic, așa zisul păcat de a vrea, să cunoști.

| comandamente a răspuns:

Si cum eram mai inaintat in religia iudeilor decat multi din neamul meu, de o varsta cu mine. Eram insufletit de o ravna nespus de mare pentru datinile stramosesti. (Gal.1:14)
marjoritatea cultelor confesionale au avut de propagat ceva la randul lor, sui fiecare a tinut la sceprul lui cu putere anfocata, desi neiluminati comform scriselor scripturistice au aderat la dogmele iei formand doctrina organizatiei bisericesti, asfel anputernicind legatura cu statul au ridicat temple pe spinarea enoriasilor asa zisi; crestini"
tinand fiecare cu zel la propiai denominatiune au aderat la lupta uni apotria atuia.
scrielie Sacre ale cuvantului Sfant a ramas ca un semn de dezaprobare ampotriva lor.
Religia curata si neintinata, inaintea lui Dumnezeu, Tatal nostru, este sa cercetam pe orfani si pe vaduve in necazurile lor si sa ne pazim neintinati de lume. (Iac.1:27)