| anonim_4396 a întrebat:

Pot ajunge in rai daca nu ma mai spovedesc niciodata? M-am spovedit doar de vreo 5 ori in urma cu vreo 7 ani.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te spovedesc eu, spune pacatele fiule

6 răspunsuri:
| DeliaDaniela a răspuns:

E atat de logica chestia asta cu iadul si raiul... fiti atenti! Preotul spune ca sufletul nu moare, dar ca in ziua de judecata Dumnezeu ne va invia pe toti! ce sa mai invie daca ( asa cum spune el) sufletul nu moare? In plus, la inmnormantari, el citeste acolo si spune ca [mortul] va ajunge in 'loc de odihna, in loc cu verdeata'! Este cumva iarba in cer si eu nu am aflat inca? sincer acum... oricine poate vedea ca nu este logic, doar ca unii chiar nu vor sa vada!
E simplu: dupa ce mori, nu mai existi, nu mai respiri, nu mai auzi... esti mort! Eu vreau sa cred ca mai sunt persoane care pot sa faca diferenta dintre moarte si viata... da nu, atunci e trist straight face

| noktambul a răspuns:

Daca nu ai nimic rau sau urat pe constiinta, ajungi in rai si fara spovedanie.

| HaDeS20 a răspuns:

Te asigur ca singurul loc unde o sa ajungi este sub pamantwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde daca ai pacate mari poti ajunge in iad insa faza cu spoveditul e totusi bine ca te-ai spovedit si atunci.dar ar fi bine sa te spovedesti in fiecare an.parerea mea

| anonymus a răspuns:

Ce ma apuca rasu' cand va aud:o sa ajung in rai? o sa ajung in iad? nu exista nici rai nici iad, dupa ce mori pur si simplu nu o sa mai simti nimic, nu o sa mai gandesti.

| anamorf a răspuns:

Nu spovidania e un pas de a scapa de pacate