| DorelSudoru a întrebat:

Comenteaza preotu' daca dupa ce ma spovedesc nu-i las bani?(ca am vazut ca asa se face, si asa mai fac cand ma bate mama la cap sa ma duc la spovedit)

13 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Urzi23 A raspuns cu intelepciune :

Ateii sunt niste refuzati de soarta se calicesc sa dea Parintelui 2 lei pina si 0, 5 ron o luminare este prea scumpa pentru ei.

Urzi23 A incheiat cu maiestuozitatea-i caracteristica :

Cere 2 lei de la lume spui ca ai pierdut banii pe drum si te bate mama ta rolling on the floor Vei gasi intelegere la Parinte si la lume, daca spui ca esti ateu si ai vazut ca ateismul este un c,,, frumos ambalat.

| MMihai a răspuns:

Nu am reușit să pricep logica spovedaniei!
Ca ce chestie o scârbă de popă este îndreptățit să ierte păcate?
Este preferabil să nu ai ce să zici la spovedanie.
Oricum popa este un om ca toți oamenii și deci el nu are cum să ierte păcate, că nu este cu nimic superior altui om.
Este o minciună a popilor, că ei au dreptul să ierte păcate.
Spovedaniile sunt o sursă de bani pentru acești paraziți de popi.

| barbattttt a răspuns:

Da comenteaza...dăi cel putin 5 lei ca sa nu il faci sa pacatuieasca...

| shadovv a răspuns:

Mi se pare un lucru urat din partea Bisericii sa admita asa ceva. Am aflat asta relatic curand... unde ma duc eu nu se procedeaza in asa fel.

| VladimirPutin a răspuns:

Mai bine l-ai spovedi tu pe preot...să intre el în poola ta

| akta a răspuns:

Dupa ce ca-l distrezi mai vrea si bani?

| Aesir a răspuns:

Nu esti obligat sa ii dai niciun ban pentru ca el are deja salariu, si el de fapt cere cu mare nesimtire de la tine bacsis care il dai doar daca vrei. Fara nici o intentie de a te insulta iti spun ca esti fraier daca ii dai bani.

| mona a răspuns:

Poate comenteaza, poate nu dar sigur te injura in gand daca nu i lasi

| Tavy100 a răspuns:

Nu stiu daca comenteaza, depinde de cine te spovedeste, dar e bine sa lasi bani, face parte din ''ritual''

| DiamondEyes a răspuns:

Apai,ala-i drac nu popa!

si se mai zice ca banu-i ochiul dracului rolling eyes

| IamGIPSY a răspuns:

Ufff, nu numai asta. Te ia si la bataie si nici nu mai iesi din biserica viu sad.

| ajutatimavarog a răspuns:

Eu zic ca daca ai bani lasa-i daca nu ai si nu vrei nu-i lasa...treaba lor este sa te spovedeasca si sati ierte pacatele nu sa te spovedeasca pentru bani...

| dominedeus a răspuns:

Un preot nu trebuie niciodata sa iti ceara bani pentru spovedit. Daca face acest lucru atunci este un sarlatan, si nu omul Domnului. Deci lasi bani doar daca vrei, si crezi ca are biserica nevoie de ajutor... pentru donatii sunt acesti bani, nu pentru preot.