| RAY a întrebat:

Rezultatele la bac sunt datorita perceptiei lui dumnezeu asupra scolii.
Mersul la biserica a devenit ceva plictisitor si nefolositor din punctul de vedere al multora.
ideea e ca nu exista dumnezeu si distractie exista doar in biserica. Distractia se bazeaza pe pupat moaste.
Mersul cu un carusel este tot dumnezeu
Toate sporturile se bazeaza pe dumnezeu
Stiinta este tot asca cum totul este dumnezeu
Doar faptul ca te deplasezi pana la tabla este legat tot de dumnezeu.
Daca dumnezeu nu vrea sa invete acel ceva degeaba il mai invata.
Fara dumnezeu nu se poate face scoala.
Dar ce sa ne mai miram de la elevi cand dumnezeu nu stie limba romana, nu au nici un chef sa predea.
Sunt ateii, preda ca un batranel si nu arata ca le-ar face placere acest lucru.

Răspuns Câştigător
| Inferno a răspuns:

Rezultatele la bac sunt datorita perceptiei copiilor asupra scolii.
Mersul la scoala a devenit ceva plictisitor si nefolositor din punctul de vedere al multora.
ideea e ca nu exista stiinta si distractie exista doar stiinta. Distractia se bazeaza pe stiinta.
Mersul cu un carusel este tot stiinta.
Toate sporturile se bazeaza pe stiinta.
Stiinta este tot asca cum totul este stiinta.
Doar faptul ca te deplasezi pana la tabla este legat tot de stiinta.
Daca elevii nu vor sa invete acel ceva degeaba il mai invata.
Fara entuziasm nu se poate face scoala.
Dar ce sa ne mai miram de la elevi cand profesorii nu au nici un chef sa predea.
Sunt anosti, predau ca niste roboti si nu arata ca le-ar face placere acest lucru.

| rocco09 a răspuns (pentru Inferno):

Si originea vietii, a materiei, a energiei universale, originea legilor universale pe care stiinta doar le-a enuntat (nu le-a pus ea acolo) e tot stiinta? Ce spune stiinta despre ele, te, ai informat?

| rocco09 a răspuns (pentru Inferno):

Ai vrea sa nu ...asa-i?hee hee

| RAY explică (pentru rocco09):

Am schimbat eu intrebarea, scuza-ma

| rocco09 a răspuns (pentru RAY):

Pai la intrebarea actuala am raspuns, printr-o intrebare! Ai vrea sa nu existe asa-i?

| RAY explică (pentru rocco09):

Mam scarbit de subiectul asta, daca vrei vb de altceva

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru Inferno):

Raspunsul este bun, dar nu pentru aceasta intrebare.

| Inferno a răspuns (pentru rocco09):

Nu le-a pus stiinta, dar ea le studiaza, stiinta incearca sa inteleaga lumea.
Despre originea vietii sunt o gramada de teorii, din intamplare le-am citit pe toate.(Cele stiintifice)
Materia este energie care vibreaza la frecventa joasa.
Energia niversala nu stiu ce e, sau la ce te referi.
originea legilor universale pe care stiinta doar le-a enuntat
Au aparut imediat dupa aparitia universului.

| RAY explică (pentru Inferno):

Esti mason?

| Inferno a răspuns (pentru RAY):

Nu.

| RAY explică (pentru Inferno):

De ce ai acel sit la profil?

| Inferno a răspuns (pentru RAY):

Mi se pare interesant.

| RAY explică (pentru Inferno):

Nu te-am vazut pe net pe unde ai fost?

| Inferno a răspuns (pentru RAY):

Am fost plecat la Campulung si planuiesc sa plec saptamana asta la Campina doar ca sa vad castelul lui Hasdeu.

| RAY explică (pentru Inferno):

Fain e frumosa Romania pacat ca e locuita

17 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Ce e asa greu sa gandesti pluralul? laughing
ateu - atei - ateii (i, articol hotarat, ateii aceia)
unii - e articulat
cui ii pasa
internetul ne-a (pe noi NE-A)
mintile, cu 1 i. minte - minti - mintii (dativ) - mintile (le, articol hotarat)
o prostie, doua prostii
copiii, cu 3 i
o porcarie, doua porcarii
un club, doua cluburi
sa ia bacul
Scrii mult si ma necajesc sa inteleg ce vrei sa zici laughing Si mai pune cate o virgula, un punct, niste ghilimele, ceva pe acolo.

Un om prost e prost mereu, nu tine de credinta. Normal ca bisericosii o sa dea vina pe ceilalti, orice ar fi, numindu-i atei, si normal ca ateii o sa raspunda, dar cei in cauza sunt doar lenesi si prosti, cum ziceam, si sigur cred in dumnezeu. Ateii atei au creier, mai mult decat ceilalti, asa ca... pace! \m/

| martzian a răspuns:

Te rog sa nu dezinformezi, Ray. Domnul Martzian nu a spus asta. Dar el spune ca nu ii intelegi intrebarile. happy

| RAY explică (pentru martzian):

Bine martiane hai sa spunem ca eu doar am explicat bine