| OOOLEOOO a întrebat:

Sa faci sex inainte de casatorie este un pacat asupra propriului corp, dar sa te indopi cu un hamburgher si o cola nu? O.o

10 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Cola a fost brevetata initial ca medicament.

| danay72 a răspuns:

Tot ce nu arata respect fata de Dumnezeu si de normele sale e un pacat. 2Corintei7:1

Răspuns utilizator avertizat
| LikeARollingStone a răspuns:

laughing A manca prea mult este la randul lui un pacat.
Cola - bautura Diavolului laughing)))

| milan9 a răspuns:

Nu este la voia întâmplării faptul că pentru începerea vieţii intime, Divinitatea a lăsat căsătoria şi nu altceva. Motivul este justificat prin consecinţe şi nu prin capricii... La urma urmei, ce se va întâmpla într-o neprevăzută situaţie în care vă despărţiţi? Relaţiile intime creează "link-uri" nedorite, ce se vor resimţi cel mai bine mai târziu, în familie, ca în oglindă de către celălalt partener... toată viaţa! Acest lucru va fi o adevărată "fractură" mai târziu, iar în acest sens statistica divorţurilor nu minte.

Spre deosebire de alte experienţe devenite amintiri, experienţele păcatului (în special când e vorba de o relaţie a trecutului) nu se uită niciodată şi cu cât lovesc mai mult în normele morale, cu atât vor avea un efect mai devastator asupra respectului reciproc şi liniştii unei familii.

| sublime89 a răspuns:

Si nici sa bei alcool nu e pacat, doar daca nu bei mult, cica. Dar sunt curios eu unde e limita aia de la care alcoolul devine brusc un pacat. E pacat daca bei un pahar, o sticla, doua, sau trei? Isus a transformat apa in vin, deci iti dai seama ce betie au tras aia acolo.

| Wøodenpints a răspuns:

Și dacă faci sex cu un hamburger și o cola înainte de căsătorie? Se pune ca dublupăcat?

| Alcyon a răspuns:

Exista si pacatul lacomiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa sugi melul, sa te f...ti in c.r,in gura homosexualitatea, viata in desfranare, tu o compari cu mancarea si bautura? cat poti fi de nestiutor? au nu stii ca nu ce intra in gura spurca pe om? ca mancare ma refer?

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Casatoria monogamista a inventat-o Moise, deoarece evreii erau un trib promiscuu si se trageau prea mult intre ei, si de cele mai multe ori pe bani.