| FizicianiulSerhio a întrebat:

Sall.Nu stiu tot am auzit pe internet lucruri care ma inspaimanta ca cica ar veni sfarsitul lumii spuneti-mi parerea va rog

Răspuns Câştigător
| EmilTraian95 a răspuns:

Stai linistit ca nu vine acum, si oricum sfarsitul lumii nu vine dintr-o data. Biblia ne vorbeste de o Apocalipsa care va tine 7 ani in care vor fi o gramada de nenorociri abia dupa aceea va veni Iisus pe pamant si va veni sfarsitul efectiv. Nu mai crede ce e la TV totul e prezentat astfel incat sa ne incurce de cap, fa bine cat mai mult in masura in care poti si nu te teme Dumnezeu nu ne-a creat sa ne distruga ne-a creat sa ne creasca sa ne educe si sa ne incerce sa vada cat de demni suntem de fericirea de care El dispune deja.

11 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Lumea s-a terminat, Trezeste-te!

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Nu ma deranjez sa scriu un roman cu infulente alegorice despre subiect. Iti zic scurt si la obiect, ca de la om la om.
Taci, ba. Au mai fost sfarsituri ale lumii. Eu am trait vreo 3 sau 4, si tot n-a fost nimic.

| danay72 a răspuns:

Sfarsitul lumii va veni, dar nimeni nu stie ora. Oricum e foarte aproape, pentru ca semnele arata acest lucru.Matei24:3-14

| sublime89 a răspuns:

Si a cata oara se intampla? Nu-ti da de gandit faptul ca de fiecare data cand s-a vrobit despre sfarsitul lumii, nu s-a intamplat niciodata nimic neobisnuit? Ce te face sa crezi ca de data asta va fi altfel?

| aditimus a răspuns:

Nimeni nu o sa stie cand va veni sfarsitul!

| CinevaNou a răspuns:

De mai bine de 100 de ani tot vine sfarsitul lumii.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Iată ce a spus Isus despre acest subiect: Iar ziua şi ora aceea nimeni nu le ştie, nici îngerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatăl. (Matei 24:36)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru crestinul credincios este ziua bucuriei, a fericirii si a veseliei, pentru ca ziua aceasta inseamna :A doua venire-a Domnului. Atunci credinciosul crestin va primi cununa slavei, asadar rasplata vesnica, pentru lupta dreapta pe care a dus-o aici pe pamant, dupa cum zice Apostolul neamurilor, Pavel. "Lupta cea buna m-am luptat, calatoria am savarsit, credinta am pazit. De acum ni s-a gatit cununa dreptatii, pe care Domnul imi va da-o in ziua aceea, El, Dreptul Judecator, si nu numai mie, ci si tuturor celor ce au iubit aratarea Lui" (II Tim.4, 7-8).

| Andrei258 a răspuns:

Doamne ajuta,

nu va mai uitati la tot felul de materiale pierzatore de suflet pe internet Sfarsitul Lumii este atunci cand fiecare om este chemat in fata Dreptului judecator pentru a da socoteale in functie de faptele savarsite in aceasta viata trecatoare vremelnica

Zi binecuvantata si sa ne bucuram de Marea Sarbatoare a invierii

Răspuns utilizator avertizat
| florin5000 a răspuns:

Nu se va stii niciodata, nu crede in asa ceva.