| PinkHD3 a întrebat:

Buna TPU.
Din cate zvonuri am auzit, chiar va veni sfarsitul lumii in 15septembrie? Cica in 15septembrie este sfarsitul aniilor salbatici. E adevarat?

16 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Cum vine scoala cum incepe razboiul dupa timp de lene. Salbatica chestie pentru lenesi, de aia ii spune si anii salbatici.

| danay72 a răspuns:

Nu, Biblia nu spune data cand va veni.Semnele arata ca sfarsitul este aproape, dar nu se stie data.Matei24:3-14

| sublime89 a răspuns:

Nu stiu ce mai e si cu tampenia asta, dar dupa cum suna, e clar ca nu are cum sa fie adevarata. Mai este o predictie din asta pentru luna septembrie, parca pentru data de 24, facuta de ceva crestin deplasat din SUA, care zice ca atunci ne va lovi un asteroid. Singura problema e ca nu exista niciun astfel de asteroid.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Da,eu deja mi-am cumparat pistol si arbaleta.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Sfarsitul vacantei.
Este adevarat.
Pentru unii inseamna chiar sfarsitul lumii.

| gingergirl1 a răspuns:

Da, e sfarsitul anului sabatic, pentru evrei. Si nu, nu va veni sfarsitul lumii. Sunt multe alte lucruri care trebuie sa se implineasca, pentru a doua venire a lui Isus.
Va fi razboi, cutremure, va veni antihristul...vor fi vremuri grele si faza e ca nu mai e mult pana atunci.

| CristinaSNC a răspuns:

Nimeni nu stie cand vine sfarsitul lumii, dar te asigur ca 15 septembrie anul acesta va fi sfarsitul lumii pentru toti elevii laughing laughing

| TheImpaler a răspuns:

Da. e adevarat. si mos craciun exista!

| pet555 a răspuns:

Da, va veni, pentru majoritatea elevilor laughing. Sfarsitul lumii va veni poate in 15 dar vom fi bine, am mai trecut prin sfarsitul lumii si in 2012 si inainte. Nici un om nu stie cand e sfarsitul lumii, asa ca nu ma iau dupa datele nimanui. Va fi atunci cand nu se va astepta aproape nimeni sa vina. Poate da, poate nu. In loc sa tot puna date aiurea, mai bine s-ar pregati pana nu e tarziu. Poate va veni, poate nu. Poate e o alta data menita sa creeze suspans pentru unii

Răspuns utilizator avertizat
| citrixma a răspuns:

Sfârșitul există când mori, Sfârșitul îl știe doar Tatăl, au multe depresi ăștia care zic că vine sfârșitul lumii, ar trebui să treacă pe la un psiholog. ca să nu mai bată atâta câmpie, de la atâta gândit sau stricat de cap.

| sebi333 a răspuns:

Nu,nu este adevarat. Sfarsitul doar El il stie. Intrebarea pentru noi e insa : suntem pregatiti sa dam ochii cu El? pentru ca intr-o zi vom muri si vom fi judecati.Iar Dumnezeu e SFANT, fara pacat si nu poate avea pacat in prezenta Lui, iar pentru faptul ca El e drept trebuie sa pedepseasca pacatul in iad, nu pentru ca e tiran ci pentru ca e drept.Pacatul e o povara care trebuie ridicata de pe umerii nostri.Pacatul ne murdareste viata, de aceea tbuie indepartat.Pacatul reprezinta o mare datorie care trebuie platita. Deci, cum putem gasi iertare de pacate? Click aici pentru detalii : www.arfdm.pagix.ro si cititi pe prima pagina